Letos poprvé totiž silvestrovský program v centru pořádají zástupci města. Cílem organizátorů bylo, aby se na náměstí pobavil každý - děti, dospělí i důchodci. „Plánovali jsme, aby to bylo pro všechny věkové kategorie, a to se povedlo. Zatím to vypadá výborně, náměstí je plné, takže jsme spokojeni. Pokud to bude mít úspěch, tak v tom budeme pokračovat,“ naznačuje za pořádající Turistické informační centrum Brno Kamila Havířová.

Na své si přijdou všichni. Z reproduktorů zní moderní písně známé především mladším návštěvníkům i hity legendární kapely Queen. „Jsem tady chvíli, ale líbí se mi to, hrají perfektně. Výborný nápad,“ pochvaluje si Brňačka Alena Zrková.

DJ Folteena střídá na pódiu prostějovská kapela Romantica band. Zpěváci publikum potěší písní Dlouhá noc od Heleny Vondráčkové s tím, že právě to je čeká. I oni si večer užívají. „Všechno šlape tak, jak má. Hrajeme hudbu pro všechny generace, takže jsme rádi, že tu je třeba i čtyřletá holčička se svou babičkou,“ míní kapelník Roman Doležel.

Jihomoravští hasiči v kraji vyjížděli ke čtyřiadvaceti událostem.
Strážníci o Silvestru odchytávali zatoulané psy

S tím souhlasí i Lucie Trčová, která dorazila s malými dětmi. „Přijeli jsme z Tišnova na Brněnsku cíleně a moc se nám to líbí. Je to fajn i pro děti, protože program začíná brzy,“ poznamenává.

V devět hodin večer akce vrcholí videomappingem na domě mezi ulicemi Rašínova a Běhounská. Lidé s obdivem sledují brněnské památky tančící na budově, kterou rázem střídá logo oblíbeného hokejového týmu Kometa. Vidí i ohňostroj, ale jen ten, který připomíná o něco teplejší noci a slavný festival ohňostrojů Ignis Brunensis.