Zákazníci tu čekají na svou objednávku už od půl sedmé hodiny ranní. Lidé přicházejí a odcházejí. Přibližně polovina ale musí kvůli nedostatku místa čekat venku. Jedna z nich je i Katarína Hertlová, která se zrovna přesunuje do fronty v budově. „Do této chlebíčkárny si ráda zajdu během celého roku, protože ji mám po cestě do práce. Za mě je v Brně tou nejlepší. Ráda tu kupuji například chlebíček se salámem gurmán v pepři. A dnes si určitě vezmu ten lososový,“ usmívá se Hertlová.

Chlebíčky si pochvaluje i Markéta Křížová, která si letos dopředu objednala hned dvanáct kousků. „Nejradši mám ten se šunkou od kosti,“ dodává během čekání ve frontě Křížová.

Zákazníci si tu kromě chlebíčků mohou přímo na místě sníst nadýchané makronky s kávou nebo si s sebou odnést veku a čerstvě vyrobený pařížský salát. Právě ten si domů bere Miluše Dubková. „Dnes si vezmu jen pařížský salát na chlebíčky, které si připravím doma sama. Chlebíčky odsud si ráda kupuji hlavně na oslavu narozenin. Chutnají mi tu všechny druhy,“ sděluje Dubková.

Domácí a čerstvé

Průměrně tu za den prodají sto chlebíčků, před Silvestrem klidně i dvě stě. Dopředu si chlebíčky objedná přibližně polovina z nich. Na vyšší nárůst objednávek je chlebíčkárna podle majitelky Moniky Plucarové už dopředu nachystaná. „Patnáct až dvacet žen před otevřením chlebíčky od páté hodiny ranní chystá v horním patře budovy. Zakládáme si na tom, že vše je domácí a čerstvé,“ přibližuje postup přípravy majitelka.

Plucarová dále sděluje, že zákazníci si za oku i chuti lahodící chlebíček rádi připlatí. „Průměrný chlebíček tu stojí čtyřicet korun. Sem patří třeba ten se šunkou od kosti, sýrový speciál nebo klasický s ruským vejcem na pařížském salátě. V posledních letech jsou na vzestupu takzvané gurmánské. Tyto druhy prodáváme za sedmašedesát korun za kus. Konkrétně můžu zmínit chlebíček s uzeným tuňákem nebo ten s tygří krevetou,“ dodává Plucarová.

Rodinný obchod s lahůdkami Ema funguje už šestnáctým rokem. Prodejna v ulici Pekařská má otevřeno od půl sedmé ráno do půl sedmé večer od pondělí od pátku. V sobotu na Silvestra je potom otevřeno od devíti ráno do druhé hodiny odpoledne. V neděli na Nový rok i den po něm je prodejna zavřená.