V zoologické zahradě v současnosti chovají tři šimpanze. Do budoucna by se skupina mohla rozrůst na pět až šest zvířat a případné mláďata. „Prostor pro ně se asi pětkrát zvětší tak, aby to odpovídalo požadavkům pro chov zvířat v zoo," zmínil náměstek brněnského primátora pro majetkovou oblast Richard Mrázek. Nový výběh zabere plochu asi pětasedmdesát krát třicet metrů.

Čtěte také: Brněnští šimpanzi: Kmet i bývalá cirkusačka

Novinkou bude i krytá vyhlídka, kde se na lidoopy návštěvníci podívají z třímetrové výšky. „Na vyhlídku se lidé dostanou po venkovním schodišti nebo výtahem," přiblížila mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková. Součástí projektu se stane i stometrová expoziční lávka nebo průchozí voliéra.

Zoo Brno začne s opravami v druhé polovině letošního roku. Rekonstrukce má trvat rok a půl. Jedná se o druhou etapu oprav. Následující etapa bude stát šestnáct milionů korun.

V současné době jsou v brněnské zoo tři šimpanzi. Mají k dispozici venkovní prostory, které jsou z hlediska nynějšího trendu zoologických zahrad nevyhovující. Díky novému výběhu by zahrada mohla stavy šimpanzů zdvojnásobit. Zdroj: Zoo Brno

Vizualizace: Zoo Brno