„Rada městské části se na svém zasedání zabývala postupem při řešení situace na ZŠ Kotlářská. Setkala se s ředitelem školy a organizuje další setkání s rodiči a učiteli. Vedení městské části je nadále v kontaktu s Českou školní inspekcí, s níž spolupracuje na řešení záležitosti. Současně připravuje opatření a kroky, které budou jednoznačně ve prospěch žáků, jejich rodičů a učitelů,“ řekl pro web ČT24 mluvčí radnice Michal Šťastný.

Problémy se začaly vyostřovat lednu, kdy žák spáchal mimo školu sebevraždu. Učitelé upozorňovali na případy šikany, přičemž vedení školy údajně nevyvodilo dostatečné důsledky.

Ředitel Libor Zřídkaveselý tvrdí, že neměli informace, které by mohly sebevraždě zabránit. Je také přesvědčen, že nic nezanedbali. „Všechny podněty jsme řešili,“ citovala ředitele Česká televize.

Incidenty na škole vyvrcholily v den předávání vysvědčení, kdy skupina chlapců zdemolovala toalety na dvou patrech školy. I přes závažné činy dostali chlapci na vysvědčení jedničky z chování, což bylo pro mnohé pedagogy nepřijatelné.

Situaci na škole již prověřila Česká školní inspekce, která se zabývá stížnostmi na dlouhodobé nevhodné chování žáků. Nespokojenost s řešením problémů vyjádřili kromě učitelů také rodiče a zvažují, že dokonce přehlásí své děti na jiné školy.

NEUNIKLO VÁM? Nová Astrosféra na Festivalu planet v Brně. Prohlédněte si, jak září v noci

Na letošní premiérový večer populárního Festivalu planet v Brně zavítaly davy lidí. Ti poprvé spatřili nový nafukovací model nazvaný Astrosféra. Kromě ní si návštěvníci vychutnají také nafouknutou Terralónu, Marsmeloun a Lunalón. | Video: Deník/Terezie Heinz