Hledáním nejvhodnějšího místa pro stavbu haly pověřil městský radní Jaroslav Suchý Odbor školství, mládeže a tělovýchovy brněnského magistrátu. „Lyžařský areál by rozšířil nabídku sportovních a volnočasových aktivit pro obyvatele Brna,“ uvedl.

Hala podle něj může stát více než 300 milionů, zaplatit a provozovat ji má soukromý investor.

Kritéria pro umístění haly zatím nejsou jasná. „Nejprve prověříme podobná zařízení v Evropě. Podíváme se například, jak jsou sjezdovky dlouhé a na jakých svazích stojí,“ přiblížil Suchý.

S výstavbou umělého lyžařského svahu nesouhlasí třeba lyžař David Kellner z Brna. „Lyžování na technickém sněhu není dobré. Cenu permanentky si ani nedokážu představit. Pořád pro mě bude jednodušší sednout do auta a někam vyjet. V hale taky nebude slunce, které k horám prostě patří,“ řekl.

Podle ekonoma Lukáše Kovandy může mít výstavba haly s umělou sjezdovkou pro město především marketingový význam. „Díky tak jedinečné stavbě by se o městu hodně mluvilo a může se díky tomu zvýšit turistický ruch. Nemyslím si ale, že to vyváží riziko, které s sebou tak velký projekt přináší. Do budoucna by mohl být ztrátový,“ zhodnotil.