Ve stoje, v sedě, v leže. Na výstavišti v sobotu sportuje každý. Veletrh zasvěcený zábavě a sportu ve všech jeho podobách naplnil hned několik pavilonů brněnského výstaviště. Začal už v pátek a pokračovat bude také v neděli. Zatímco v jednom pavilonu hráči zběsile mačkají tlačítka na klávesnici ve snaze přemoct soupeře za monitorem, v dalším hrají ping pong. Akorát s míčem a hlavou místo pálky. "Sport zvaný hedis tu dneska hrají nejlepší hráči světa, bojují o body do světového poháru," vysvětluje člen světové federace netradičního sportu Aleš Karásek.

Festival věnuje hodně péče dětským návštěvníkům, kteří ve snaze stihnout všechny atrakce pobíhají s rodiči v patách po areálu výstaviště. "Byli jsme snad už úplně všude a pořád to ještě nestačí, syn musí vyzkoušet všechno. Nakonec se ještě budeme muset vrátit do pavilonu s počítačovými hrami," sděluje Brňanka Lenka Málková, která veletrh navštívila se svou rodinou.

Nevšední pohled se naskytl Brňanům v pátek ráno v Křížové ulici. Na střeše tramvaje linky 5 se vezla labuť.
Neobvyklý černý pasažér. Labuť se vezla na střeše šaliny linky 5

Kromě nejrůznějších sportů a sportovního vybavení se návštěvníci v tváří tvář setkali také s některými známými tvářemi české televize i internetu. Festivalovým programem už tradičně provází herec Ondřej Sokol, na výstaviště dorazil předat podpisy také známý youtuber Fatty Pillow. "Mám angínu, nemůžu moc mluvit a nemám čím se podepisovat, zvládám se jen fotit," směje se internetový bavič v obklopení svých fanoušků.