U bazénu i ve vodě si atrakce užívají zejména rodiny s dětmi. „Denní program jsme cílili právě na ně. Mohou si zkusit různé atrakce, třeba poměrně neznámý sport paddleboarding. Hodně lidí jej ještě nezkoušelo," popisuje dění mluvčí společnosti Starez-sport Michaela Radimská.

Po hladině se prožene na paddleboardu, speciálním prkně velmi podobném prknu na surfing, chlapec. Najednou se zapotácí a rychle přechází ze stoje do kleku. Po chvilce opět získává rovnováhu, staví se a pohybem pádla se posouvá kupředu.

Postavy na paddleboardech sledují dvě ženy. Všímá si je instruktorka, nabízí možnost si aktivitu vyzkoušet a ptá se, zda chtějí zájemkyně vysvětlení. „Raději nám to předveďte," prosí ji ženy. Instruktorka hbitě spouští jedno z prken do vody a sedá na něj.

Když se zájemkyně odváží a pomalu se pouští do středu bazénu, instruktorka zůstává postavy pozorovat z břehu. „Prkno na vodě je nestabilní plocha, paddleboarding je proto dobrý pro posílení hlubokého stabilizačního systému člověka, posílení zádových svalů. Na paddleboardu mohou jezdit děti už od pěti let, je to sport velmi jednoduchý na naučení a může jej zkusit kdokoliv," říká instruktorka Alice Sendlerová ze společnosti Kiboko Paddleboards.O kousek dál lidé upřeně pozorují skokanské můstky. Skupina dětských skokanů právě předvádí své umění, skáčou z můstku salta vpřed i vzad. Po exhibici moderátor akce nabízí návštěvníkům bazénu možnost skočit si také pod dohledem vyškolených instruktorů.

K ženě sedící opodál přibíhá malá dcera. „Mami, jdu si taky skočit," oznamuje a po chvilce letí k můstkům. Zatím se u nich začala vytvářet řada, lidé se nebojí skákat ani z pěti metrů.

U bazénu skoky pozorují plavčíci. Ti jen chvíli před tím lidem předvedli, jak zachraňují tonoucí. Po skocích má zase přijít na řadu představení akvabel.

Bohatý program přilákal k návštěvě lužáneckého stadionu také Patrika Neveselého s dětmi. „Pravidelně sice chodíme plavat jinam, kvůli dnešní akci jsme ale vyrazili sem. Děti si vyzkoušely všechno, co se dalo. Nejvíc je zaujaly nafukovací trampolíny a aquazorbing," komentuje návštěvník.Za okny stadionu se pomalu začíná stmívat. Oslavy ale zdaleka ještě nekončí, večer si v bazénu užijí hlavně dospělí. „Přichystali jsme pro ně noční romantické koupání. Zhasneme světla v celé hale, osvětlený zůstane jen bazén. Navíc budeme promítat dokumentární filmy o vodě," zve mluvčí Radimská.