Přítomnost koronaviru prokázal ve čtvrtek test u jednoho z dětí v bystrcké mateřské škole Duha v Kachlíkově ulici, ve školce bylo v pondělí. „Celá spodní třída je uzavřená a je na čtrnáct dní v karanténě. Rodiče dětí ze spodní třídy kontaktuje krajská hygienická stanice. Ostatní třídy zůstávají v provozu,“ informovala na webu školka. Vedení mateřské školy situaci odmítlo dále komentovat.

Vykradené auto v ulici Studánka v Brně, ze kterého si řidič odnesl elektrokoloběžku i notebook.
Viděl, jak si muž ukládá elektrokoloběžku do auta. Do rána zloděj vůz vykradl

Pozitivní test na koronavirus u jednoho dítěte v pátek potvrdila krajská hygiena. „Děti a pedagogický personál, který byl v rizikovém kontaktu s nemocným dítětem, nebudou do mateřské školy docházet a budou před nástupem do školy vyšetřeni, aby se zamezilo dalšímu šíření nákazy," uvedla vedoucí protiepidemiologického oddělení hygieny Radka Boháčová.

Podle ní není nutné zavádět další opatření týkající se dětí z jiných oddělení, protože už nyní jsou pravidla pro provoz školek nastavená velmi přísně. Nakažené dítě nemělo žádné příznaky onemocnění, o jeho nemoci proto nevěděli rodiče ani zaměstnanci školky.

Zaměstnanci školy informovali rodiče dětí ze třídy s nařízenou karanténou osobně při předání dětí a telefonicky v případě, že si je nevyzvedli po obědě. Dále také kontaktovali s informací rodiče dětí, které měly nastoupit k docházce příští týden v pondělí.

Informace o karanténě je umístěna kromě webu školy také na vstupních dveřích.

Rodiče Boháčová vyzvala, aby do zařízení dávali pouze zdravé děti, bez potíží. Při výskytu krátkodobých přechodných příznaků infekčního onemocnění, jako je bolest hlavy, kašel, nebo průjem, mají kontaktovat dětského lékaře svého dítěte.

Ilustrační foto.
Koronavirus na jižní Moravě: V Brně stoupl počet nakažených o šest