Brněnskému deníku Rovnost informaci potvrdil náměstek primátorky Petr Hladík. „Změnili jsme nařízení města, které od pondělí 20. dubna umožní soukromým zřizovatelům mateřských školek i dětských skupin otevřít. Zda ale otevřou nebo ne, je na rozhodnutí zřizovatelů," uvedl Hladík.

Na Zelný trh v Brně se opět vrátí prodejci.
Sazenice, pětimetrové rozestupy a dezinfekce. Mrtvý Zelňák opět ožije trhy

Čtvrteční rozhodnutí radních se nijak nedotýká státních školek v Brně. Tyto mateřské školy zůstanou do konce dubna plošně uzavřené. V květnu se bude jejich provoz podle Hladíka postupně obnovovat.

Zloděj kradl v brněnské velkoobchodní prodejně. Policisté ho zatím hledají marně.
Prosmýkl se mezi pokladnami se zbožím za 30 tisíc. Poznáte zloděje-červeňáčka?

Podle Hladíka si město udělalo mezi soukromými zřizovateli zařízení průzkum, ze kterého vyplynulo, že většina zřizovatelů se vyslovila pro to, aby zástupci města rozhodnutí o otevření nechali na nich. „Tam, kde zřizovatelé rozhodnou o uzavření i nadále, platí stále pro rodiče nárok na ošetřovné," doplnil Hladík.

Otec u porodu. Ilustrační snímek
Otcové znovu u porodu: od čtvrtka mohou být u narození dítěte také v Brně

Možnost otevření soukromých zařízení vítá třeba vedení Dětské skupiny Brno Campus. „Zájem o naše služby je poměrně velký, protože velká část našich rodičů jsou zaměstnanci integrovaného záchranného systému. Bude záležet, jaká budou hygienická opatření a co všechno budeme muset splnit, ale troufnu si říct, že se budeme přiklánět k otevření,“ sdělila ředitelka brněnského zařízení Veronika Kaloudová.

Ředitel Společnosti Podané ruce o.p.s. Jindřich Vobořil ukazuje jednu z testovacích sad, kterými začnou v pátek testovat na koronavirus terénní pracovníky a bezdomovce.
Protiúder šíření koronaviru? V Brně plošně otestují bezdomovce nebo důchodce

Brněnské mateřské školy a dětské skupiny jsou z rozhodnutí města zavřené od 17. března bez ohledu na to, zda se jedná o soukromé nebo veřejné zařízení. O děti pracovníků integrovaného záchranného systému, zdravotníků a městské policie se starají učitelky a družinářky ve zvláštně vyčleněné Waldorfské základní a mateřské škole v Plovdivské ulici a také základní a mateřské škole ve Vedlejší ulici.