Řemeslníci se chystají například do areálu v Otevřené ulici v Žebětíně. Jediná základní škola v této městské části se rozroste o pavilon, který umožní výuku na druhém stupni. „S přístavbou začneme na podzim. V první etapě vznikne nový pavilon s několika učebnami. Tyto práce se provozu školy nedotknou,“ ubezpečil starosta Žebětína Vít Beran.

Situace se změní v květnu příštího roku, kdy se výstavba přesune směrem k už stojící budově. „V jednom jejím křídle, kde jsou také šatny, bude omezený provoz. Hrubou stavbu musíme stihnout do začátku příštího školního roku,“ dodal Beran. Přestavba podle něj také dočasně sníží počet parkovacích míst u školy.

Papež Benedikt XVI. přichází na mši svatou na tuřanské letiště v Brně 27. září.
Zážitek na celý život. Před 10 lety navštívil Brno papež

Vidina druhého stupně v Žebětíně se líbí místním rodičům. „Už když jsme zakládali rodinu, přemýšleli jsme, jak situaci v budoucnu vyřešíme. Druhý stupeň v blízkosti domova nám velmi pomůže, až děti vyrostou,“ ocenila Iva Labudová.

Už v polovině prázdnin se dělníci pustili do práce v ulici Jana Babáka v Žabovřeskách. Rekonstrukce školy potrvá do konce kalendářního roku. „Na všech třech budovách bude nová střešní krytina a opravené krovy. Provoz práce nijak neomezují. Zajistili jsme ale zvýšený dozor kvůli bezpečnosti dětí v okolí školy,“ sdělil místostarosta Žabovřesk Filip Leder.

Už od letních prázdnin se pracuje například v mateřské škole v Laštůvkově ulici v Bystrci, kde stavbaři do jara zateplí veškeré stěny a opraví střechy. „Práce omezující provoz školky jsme naplánovali na odpolední hodiny. Stavbaři pracují i o víkendech, hotovo bude v květnu příštího roku,“ informoval místostarosta městské části Vladimír Vetchý.

Další mateřská škola možná v Bystrci vyroste v příštích letech. Tamní radní nyní pracují na projektové dokumentaci k její výstavbě.

Ilustrační foto.
Být či nebýt? ptal se opilec. Strážníkům vyčinil, že nerozumí jeho jazyku