Přestože si někteří myslí, že soukromá vysoká škola je pro ty méně schopné, tamní rektor Ladislav Zapletal to popírá.
Největší výhodou soukromé školy je podle něj individuální přístup. „U nás neexistují žádné úřední hodiny. Studenti se na kohokoliv mohou obrátit vždy, když potřebují,“ popisuje chod školy Zapletal. Kromě toho je tu prý příjemná rodinná atmosféra. „Stane se, že u nás studuje sestra s bratrem a o rok později se k nám dostane i maminka. Máme tu hotové rodinné klany,“ směje se Zapletal.
Do školy studenti chodí jen od pondělí do čtvrtku. „Chceme, aby si každý mohl najít brigádu, kterou by si na vzdělání u nás vydělal,“ uvádí rektor. Cesta k bakalářskému titulu je totiž nákladná. „Za rok musí studenti zaplatit čtyřicet tisíc korun,“ říká Zapletal.
Vysoká škola Karla Engliše je jednou z mála škol, které zajišťují svým studentům praxi v soukromých společnostech. „Máme smlouvy i s firmami ve Švýcarsku nebo Polsku. Kdo u nás studuje, rovnou může začít pracovat,“ vysvětluje rektor.
I z toho důvodu zde momentálně studuje dvanáct lidí, kteří přestoupili ze státních škol k nim. „Mají lepší uplatnění. Žádný z našich absolventů není na úřadu práce. To garantuji,“ dodává Zapletal.
Související články: Vábení studentů dnes začíná