Prostory kavárny už úředníci podle jejího spolumajitele Pavla Baďury procházeli. „Měli jsme návštěvu z magistrátu, která je přišla nacenit. Úředníci ale nebyli ani schopní říct, proč to dělají,“ prohlásil.

O možné směně domu se dozvěděl z internetu. „Oficiálně nám nikdo nic neřekl. Navíc nechápu, proč by radní měli za Procházkovy nemovitosti směňovat historicky cenné budovy v centru města,“ nesouhlasí.

5
domů nechali brněnští radní ocenit pro směnu s Liborem Procházkou

O návrhu radních prozatím nic nevěděli ani mnozí prodejci v tržnici. Směna však třeba spolumajitelku Cupcakekárny Lucii Zelenkovou neděsí. „Nemyslím si, že by změna majitele tržnice na nás měla vliv. Aktuálně se nás nedotýká. Komunikace mezi námi a správou tržnice je dobrá, takže věřím, že všechny informace o případných změnách dostaneme včas,“ uvedla.

Někteří návrh radních zatím vůbec neřešili. „Doufáme, že na nás žádný vliv mít nebude. V tržnici fungujeme dobře a zatím jsme se možnou změnou majitele budovy nezabývali,“ zmínila spolumajitelka Bistra Pastificio, které má v tržnici provozovnu, Aneta Prokešová.

Změn se neobává ani provozovatel tržnice Pavel Bartošek. „O návrhu magistrátu víme, ale netýká se nás, protože máme platnou nájemní smlouvu na patnáct let. Ta by případně přešla na nového majitele,“ komentoval.

Lidé už nakupují v nové obchodní pasáži na brněnském Zelném trhu. Otevření tržnice v budově se však zpozdilo.
Stadiony za Lužánkami: ve hře je výměna pěti domů, včetně kryté tržnice

Oficiální jednání o možné směně brněnské kryté tržnice jsou podle něj ale předčasná. „Vše je v úplném začátku. Mluvil jsem o tom se zástupci Brna-středu. O odsvěření budovy je zatím nikdo nepožádal,“ prohlásil.

Se zástupci městské části brněnští radní o směně domů skutečně vůbec nejednali. „Žádné informace od magistrátu prozatím nemáme,“ potvrdila mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová.

Zpracování posudků na pět domů v centru schválili městští radní na svém zasedání minulý týden. Od té doby se nic nezměnilo. „Ve věci směny zatím není žádný posun,“ konstatoval mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Radní uvažují, že za budovy, jejichž cenu nyní nechávají prověřit, získají podíly v Procházkových firmách, které dosud blokují stavbu sportovních stadionů za Lužánkami. „Oceňujeme nemovitosti, na kterých jsme se v koalici shodli,“ zdůraznil primátor Petr Vokřál.

Procházkovy nemovitosti ocenili znalci na 278 milionů. Za svůj majetek žádá podnikatel po radních právě domy. Peníze odmítá. Původně měl získat devět bytových domů v centru, proti tomu však protestovali jejich obyvatelé.

Ilustrační foto
Brňané znovu rozhodnou o projektech z městské kasy