V květnu příštího roku zaparkují řidiči za modrými čárami v oblasti Erbenova, o měsíc později okolo Francouzské a pak Jugoslávské.

Plán rozšíření modrých zón pro rok 2022
* 16. května 2022 oblast 4-01 Erbenova
* 13. června 2022 oblast 4-02 Francouzská
* 18. července 2022 oblast 4-03 Jugoslávská
* 5. září 2022 oblast 4-04 Dukelská třída
* 10. října 2022 oblast 4-05 náměstí SNP
* 21. listopadu 2022 oblasti 3-08 Dalimilova a 3-09 Herčíkova

V září se přidá Dukelská třída a v říjnu náměstí SNP. „Po vysvětlení nevýhod od svého požadavku představitelé Brna-severu ustoupili a chtěli spustit modré zóny v oblastech postupně. Očekávali jejich zapojení do 30. června, to je ale nereálné kvůli rozsahu oblastí a klimatickým podmínkám nezbytným pro provedení prací,“ vysvětlil městský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Podle starosty Brna-severu Martina Malečka je schválený návrh jediným možným řešením. „Bylo nám z úrovně města řečeno, že jinak rozšiřování zón na našem území technicky ani technologicky nelze provést. Snažili jsme se aspoň o co nejmenší prodlevy mezi oblastmi,“ uvedl.

V Králově Poli se týká spuštění zón lokalit Dalimilova a Herčíkova. Připojí se v listopadu příštího roku.

Po schválení harmonogramu rozšíření modrých zón budou následovat další přípravné kroky. „Je nutné například vyhotovit projektové dokumentace, stanovit dopravní značení nebo nachystat informační kampaň, která s přípravou a postupem rozšiřování oblastí placeného stání dostatečně seznámí nejen lidi žijící či pracující v uvedených oblastech, ale i další obyvatele města," sdělila Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu.