V úterý odpoledne zástupci pořádající společnosti JVS Group a brněnských veletrhů oficiálně představili nové atrakce v prvním patře parku Šmoulové – Magický svět. „Mezi nimi například VR zónu (virtuální realitu - pozn. red.), elektronické houpačky nebo edukativní hru, v níž si malí návštěvníci vyzkouší, zda umí správně třídit odpad," zmínila Květa Havelková ze společnosti JVS Group.

Vesnice nabízí pro malé i velké interaktivní hry. Návštěvníci například zjistí, kterému ze slavných šmoulů se nejvíce podobají nebo se naučí jejich řeč. Rozlehlý zábavně-vzdělávací park přináší zábavu i poznání.

Obří šmoulí vesnice vyroste na brněnském výstavišti.
Na výstavišti v Brně vyroste obří šmoulí vesnice. Podívejte se, jak bude vypadat

Vesnice zabírá celé přízemí pavilonu C, kde předtím byla oblíbená výstava Tutanchamon. „Lidé se tam naučí šmoulí řeči, a ještě přemůžou zlého Gargamela. V prvním patře je stejně velký prostor věnovaný dětským hřištím, Legu a také dráze pro kolečkové brusle, aby se u nás nenudily ani starší děti. Je to místo, kde se budou bavit všichni členové rodiny od nejmenších po největší. Součástí je i malé občerstvení,“ uvedla už dříve Havelková.

Šmoulinka, Trumpetka či Fešák, tedy modré postavičky z populárního evropského komiksu, letos slaví pětašedesát let od svého zrodu.

Slavnostní otevření Šmoulové – Magický svět
VIDEO: Gargamelova past nebo šmoulí jazyk. Nahlédněte do šmoulí vesnice v Brně

Šmoulí vesnice se zábavně-vzdělávacím parkem je otevřená každý všední den od deseti hodin dopoledne do sedmi hodin do večera, o víkendech pak návštěvníky pustí ještě o hodinu dříve. Základní vstupné stojí ve všední dny 280 korun na osobu, o víkendu o čtyřicet více. V nabídce jsou ale například i zlevněné a rodinné vstupenky.