Státní zástupce viní cizince z vraždy, v případě odsouzení mu hrozí až osmnáct let vězení. Případ má na stole Krajský soud v Brně, řešit jej začne 15. prosince. Na termín upozornila Česká televize.

Deník o incidentu z června letošního roku informoval v sérii článků. Konflikt a jeho tragické následky ve městě vyvolaly bouřlivé emoce. Podání obžaloby před časem potvrdil mluvčí státního zastupitelství Hynek Olma.

Pietní shromáždění u Janáčková divadla v Brně k uctění památky pobodaného romského mladíka. Červen 2023.
Smrt Roma u přehrady v Brně? Starosta otevírá téma etnického vyčlenění ve škole

„Státním zástupcem byla podána ke Krajskému soudu v Brně obžaloba na sedmatřicetiletého muže, státního příslušníka Ukrajiny, který v Brně na chodníku spojujícím zastávku městské dopravy Přístaviště a ulici Přístavní při vzájemné potyčce se třemi poškozenými mladými muži na tyto za použití svého vlastního nože zaútočil, v důsledku čehož jednomu z nich způsobil zranění neslučitelné s životem, na jejich následky zemřel, a následně dvěma poškozeným způsobil bodně-řezné rány, čímž jim ublížil na zdraví,“ oznámil mluvčí Olma.

Ve městě jeho smrt spustila vlnu nepokojů a emoce mezi romskou komunitou a Ukrajinci. Cizinec byl nejprve ve vazbě, nyní je stíhaný na svobodě.

Zdroj: Deník/Bohumila Čiháková