Zvyšující se počet pozitvních případů nutí nemocnice v kraji přistupovat k drastičtějším opatřením. Například ortopedické oddělení ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně začalo odkládat velké operace. K podobnému kroku přistoupilo i vedení nemocnice ve Znojmě, kde se omezení týká odložitelných plánovaných výkonů, které následně vyžadují pooperační intenzivní péči.

„Je nám to líto a vnímáme, že se jedná o rušení již dlouhodobě plánovaných výkonů, na které se pacienti připravovali. Nicméně v tuto chvílí, je pro nás na prvním místě bezpečnost pacientů po těchto výkonech," uvedl ředitel zařízení Martin Pavlík.

Předposlední přípravný zápas sehráli hokejisté Komety se Zlínem. Duel opanovali 5:1. Nyní mají s moravským rivalem začít ostrou sezonu.
Potřetí od píky. Rekordní čekání Kometě končí, dobu hájení odmítá

Ve Fakultní nemocnici v Brně pak od pondělí zpřísňují vstupy do areálů nemocnice. Řada z nich bude obsahovat termokamery. Některé se uzavřou pro veřejnost. Další budou sloužit pouze automobilům.

Ve Fakultní nemocnici ve čtvrtek rovněž zvýšili kapacitu lůžek pro covidové pacienty. Nemocnice nabízí až sto lůžek. Obsazenost je zatím třetinová. Kapacita lůžek pro covidové pacienty se tak na Klinice infekčních chorob zvedla na čtyřiasedmdesát, dalších dvadvacet lůžek je připravených na Rehabilitačním oddělení C. "Navýšená kapacita na Klinice infekčních chorob zatím dostačuje, oddělení rehabilitace máme v záloze,“ vysvětlil zdravotnický náměstek pro pracoviště Bohunice a Porodnice Ondřej Ludka.