Teplárny aktuálně na území Brna provozují tři rychlonabíjecí stanice a dalších osmnáct běžných, které jsou už v provozu nebo těsně před dokončením. „Mobilní aplikace je dalším krokem ke zkvalitnění služeb pro majitele elektromobilů. Zjednoduší obsluhu našich stanic i navigaci na ně,“ zmínil generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Aplikace usnadňuje registrovanému uživateli nabíjení na stanicích Tepláren Brno. Snadno se může přesvědčit, která z nejbližších stanic je aktuálně volná či jaký je její výkon. Po zvolení dané stanice nebo načtení QR kódu pak zákazník spustí nabíjení.

Nepotřebuje kreditní kartu ani hotovost. Na konci měsíce mu přijde vyúčtování. „Registrovaný zákazník získá také zvýhodněnou cenu nabíjení a další komfortní servis včetně pohodlného dohledání své historie nabíjení,“ upřesnil vedoucí odboru elektromobility tepláren Tom Kratochvíl.

Nabíjecí stanici lze kromě aplikace spustit také čipem, který uživatel získá po registraci ve službě emobilitabrno.cz. Případně lze nabíjet i bez registrace, ale tato varianta je časově náročnější i cenově dražší.

Aplikace je volně ke stažení na Google Play nebo na App Store od loňského prosince. Teplárny plánují v budoucnu službu dále rozšiřovat, například o možnost rezervovat si danou stanici, a to ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi.

Další dvě až tři desítky stanic jsou v plánu Tepláren Brno na příští rok. Do roku 2030 by jich měly v Brně vybudovat na tři stovky. Širší využívání ekologických dopravních prostředků může Brnu snížit emise oxidu uhličitého o 150 tisíc tun.