Počítačovou hru odborníci vyvíjí tak, aby hráče provedla po vile. „Výsledek spadá asi nejvíc do kategorie walking simulátorů, kde hráč volně prochází prostorem, sbírá jednotlivé artefakty, a odkrývá příběh, který se snažíme sdělit,“ uvedl vývojář Jiří Chmelík z fakulty informatiky pro web univerzity.

Tvorba už je nyní ve fázi, kdy lze hru hrát. „Vývojáři ale stále dotahují detaily,“ podotkla Martina Fojtů z tiskového střediska univerzity.

Nápad vytvořit hru měla vnučka Susi Stiassni, Američanka Daria Martin. Na základě babiččiných snů natočila i film. „Ve snech se odráží všechno, co jako dítě prožila. Často se v nich vyskytovali vetřelci nebo odkazy na holokaust. Vzniklo vyprávění, které vyjadřovalo strach z nacismu a i vzpomínky na útěk,“ zmínila Martin. Svůj film Brňanům odpremiérovala přímo ve vile letos v září.

Do tvorby videohry vývojáři zapojili i Národní památkový ústav, který se nyní o vilu v Brně stará. „Umožnili jsme tvůrcům, aby si objekt prohlédli a vše nafotili. Do budoucna zvažujeme i nějaké využití hry,“ řekla kastelánka vily Kateřina Konečná.