Zítřejší blýskanice totiž nepřinesou silný vítr ani průtrže mračen. „V Jihomoravském a Zlínském kraji by lidem neměly bouřky způsobit žádné škody,“ uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Bouřky však tentokrát nezpůsobí horko. „Zataženo by mělo být zítra celý den. Teploty nevystoupí nad dvaadvacet stupňů. Kvůli čerstvému větru však lidem bude spíše chladněji,“ doporučila teplé oblečení Honsová.

Sobotní škaredé počasí by však mělo být jen výjimkou. Už v neděli se obloha zase projasní. „V neděli by nemělo pršet vůbec. Přes den si budeme užívat teploty až k pětadvaceti stupňům a i vítr bude teplý,“ slíbila Honsová. Teplo by mělo vydržet i příští týden. Podle Honsové by totiž mělo začít pravé babí léto s odpoledními teplotami až do sedmadvaceti stupňů.

Předposlední prázdninový víkend tak moc nepotěší výletníky, radost ale dělá sadařům. „Na rozdíl od většiny Brňanů vyhlížím každý dešťový den s netrpělivostí,“ uvedl brněnský sadař Dalibor Dedek, kterého v září čeká sklizeň jablek. A i když se to mnoha Brňanům nezdálo, ovocnář tvrdí, že letos pršelo málo. „Jižní Morava je nadprůměrně suchá,“ dodal Dedek.