Brněnský radní Marek Janíček například kritizoval, že je nutné dopracovat podrobnosti spolupráce magistrátu s městskými částmi. „Na jednání zaznělo hodně konkrétních podnětů, podle nichž musíme plán zlepšit. Není například jasně stanovené, jak budeme kompenzovat městským částem snížené nájemné, za něž budou rodiny bydlet,“ uvedl.

Ilustrační foto
Lidé z Dornychu nechtějí nové sousedy, podepisují proti nim petici

Kvůli nutnému dopracování radní plán neschválili, ale vzali jej na vědomí. „Připomínky ze strany hnutí ANO zazněly poprvé. Koaliční dohoda ze začátku letošního roku přitom zněla tak, že jej rada města přijme. Zaznělo tehdy, že akční plán bude pětiletý či šestiletý. My jsme jej navrhli na více let, protože chtít jej uskutečnit za kratší dobu by mohlo být problematické. Předložený plán je podle mě realistický,“ uvedl náměstek pro sociálně-kulturní oblast Matěj Hollan.

Plán města na ukončení bezdomovectví∙ Akční plán na ukončování bezdomovectví rodin s dětmi projednali brněnští radní v úerý.
∙ Z ulic by rodiny mohly zmizet díky sociálnímu bydlení, které by jim poskytlo město.
∙ Radní plán zatím neschválili, chtějí dořešit jeho podrobnosti.
∙ Podle radního Marka Janíčka chybí třeba detailly spolupráce s městskými částmi.


Pro schválení plánu kromě něj hlasoval také Tomáš Koláčný a Martin Ander. Hollan chce o akčním plánu jednat ještě do konce volebního období. „S výsledkem rozhodně spokojený nejsem. Rozhodování o akčním plánu na ukončování bezdomovectví nemůže být pouze záležitostí voleb. Tento problém tady je, nikdo z nás si ho nevymyslel,“ dodal.

Opozice s jeho názorem nesouhlasí. „Akční plán je velmi konkrétní dokument. Schvalovat by jej logicky mělo nové vedení města. Jinak se může stát, že se k němu nové vedení města vrátí a přehodnotí jej,“ zkonstatoval zastupitel za opoziční sociální demokracii Oliver Pospíšil.

Ilustrační foto.
Kniha o víně boduje ve světě. Práci jihomoravských odborníků ocenili v Paříži