„Podařilo se nám vybudovat nové prostory, kde se lidem s velmi specifickými potřebami způsobenými různými typy demence bude důstojně a bezpečně žít. Díky bezbariérovosti nového domova nabídneme prostory i péči jak lidem se sníženou schopností samostatného pohybu, tak i těm, kteří mobilní v současnosti jsou, ale potřeba péče je v podstatě stejná,“ uvedla radní pro sociální a rodinnou politiku Jana Leitnerová.

Únorové zasedání zastupitelstva v brněnském Útěchově se uskutečnilo ve stísněných prostorách. Někteří obyvatelé proto volají po lepší organizaci.
Zastupitelstvo v brněnském Útěchově. Jen deset míst, někteří seděli na zemi

V domech pracovníci poprvé na jižní Moravě nainstalovali biodynamické osvětlení. Připomíná přirozené světlo a více odpovídá biologickým potřebám lidského organismu. Systém má prokázaný vliv na produkci hormonu melatoninu, takzvaného hormonu noci, který významně ovlivňuje imunitní systém, má protizánětlivé a protinádorové účinky a napomáhá usínání. 

Před slavnostním otevřením budov popřáli představitelé kraje spolu s ředitelem Petrem Nováčkem třem stoletým jubilantkám k jejich obdivuhodným narozeninám.