„Návštěvníci si budou moct všechny autobusy prohlédnout a pak s nimi jezdit nebo si je fotit v ulicích Brna na speciálních linkách," uvedla mluvčí sdružení Linda Hailichová. Večer je připravený i program v pisárecké vozovně, do něhož se zapojí i herec, moderátor a milovník starých autobusů Václav Kopta. 

Deník na premiérové setkání upozornil v závěru srpna.

Záchranáři ve Štefánikově ulici ošetřili staršího muže, který se zranil při střetu s tramvají. Snímek je ilustrační.
Nehoda na zastávce Šumavská v Brně: šalina srazila člověka, skončil v nemocnici

Dopravní podniky vyberou na akci autobusy tak, aby byly zastoupené různé typy. „Spolu s deseti dalšími dopravními podniky se nám podařilo vytvořit opravdu pestrou paletu autobusů, které se liší nejen barvou, ale také značkou výrobce, délkou, typem paliva i počtem pater. Zájemci si je mohou prohlédnout pohromadě na výstavišti nebo se jimi svézt na speciální lince. Věřím, že autobusy MHD z jiných měst projíždějící brněnskými ulicemi budou velkým lákadlem nejen pro šotouše, ale i pro spoustu dalších lidí," řekl generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Autobusy se nejprve sjedou právě na výstavišti v jedenáct hodin, kam se lidé dostanou buď hlavním vstupem, nebo třetí bránou. V poledne se autobusy vydají na Barevnou linku přes Bauerovu ulici, Hlinky a Mendlovo náměstí a historickým centrem projedou na Českou.

Brněnská šalina. Ilustrační foto.
Netradiční hlášení v brněnské MHD. Poslechněte si, co v hantecu říká školákům

Odtud budou vyjíždět na zmíněnou linku od třinácti až do sedmnácti hodin. „Zastaví na zastávkách Klusáčkova, Náměstí Míru, Mendlovo náměstí, Konečného náměstí a Zimní stadion. V autobusech budou průvodčí, kteří budou prodávat speciální jízdenky. Jednotlivá jízda bude stát dvacet korun, celodenní jízdenka sto korun," sdělila mluvčí Hailichová.

Večer bude v pisárecké vozovně afterparty, na kterou se již registrovalo 250 lidí. Provázet akcí bude herc Kopta. Bude si povídat s řadou osobností spojených s MHD.