Díky festivalu se lidé mohou těšit na speciální zvýhodněné menu v devětaosmdesáti luxusních restauracích po celé republice. V Brně se jich letos zapojilo sedm. „Speciální menu stojí v rozmezí od 250 do šesti set korun. Hosté si mohou vybrat základní, dvouchodovou nebo tříchodovou degustaci s nápoji,“ vysvětlil mluvčí festivalu Max Smrčka.

Pokrmy ze speciálních festivalových menu vždy spojuje společné téma. Letos do nich šéfkuchaři museli zapracovat superpotraviny. „Chceme, aby lidé nejen jedli, ale jedli zdravě. Takové potraviny vynikají neobvyklou koncentrací živin, vlákniny, vitamínů a minerálních látek, mají tedy vysoce blahodárné účinky na naše zdraví,“ zmínil důvod volby letošního tématu zakladatel festivalu Pavel Maurer, který ručí za kvalitu zúčastněných restaurací.

V Brně se do festivalu zapojila třeba restaurace Ristorante Piazza na náměstí Svobody. „Podle zadání jsem do jídel zakomponoval superpotraviny do všech chodů, hostům nabídnu třeba grilovanou chobotnici na salátku z quinoy, hrášku, sušených rajčat s citrusovým pestem, jako hlavní chod bude jelení karé v bylinkové krustě, batátové pyré s česnekem a ragú z hlívy ústřičné. Jako dezert podáváme zmrzlinu z matcha čaje,“ nastínil šéfkuchař Petr Šušna.

Degustační menu si zájemci zarezervují na stránkách www.grandrestaurantfestival.cz, kde si kromě restaurace a chodů vyberou i konkrétní čas. Zájem je každoročně velký. „V Brně máme celkem 11 805 volných míst, zatím je zarezervovaných asi 1300,“ uvedl Maurer.

Festival nejvíce láká lidi v rozmezí šestadvaceti až pětatřiceti let, loni tvořili čtyřicet procent všech účastníků. Podle Maurera je festival pro lidi příležitostí ochutnat výtvory vysoké gastronomie za přijatelnou cenu. Festival potrvá do konce února.