Tamní obyvatelé uvažovali o kapli v Novém Lískovci už před několika lety. „V našem archivu jsme našli, že o její výstavbě uvažovali už před druhou světovou válkou. Doteď tam žádnou církevní stavbu nemáme ani kostel. Nová kaple bude sloužit nejen lidem pro setkávání, ale i jako vycházkový a výletní cíl pro návštěvníky,“ sdělila starostka Nového Lískovce Jana Drápalová. Podle jejích slov objekt vznikne uprostřed úbočí parku na Kamenném vrchu.

Její výstavba vyjde na zhruba deset milionů korun. Možnost finančně přispět získají i lidé. „Vyhlásili jsme veřejnou sbírku a teď čekáme na souhlas od brněnských radních. Spustit bychom ji chtěli na začátku adventu. Chceme dát možnost lidem přispět, aby se s kaplí cítili více ztotožněni,“ dodala starostka.

Areál brněnského výstaviště a okolí se kvůli stavbě nové haly a bouracím pracem mění před očima.
Video ukazuje čtyři měsíce bourání: podívejte se, jak se výstaviště v Brně mění

Podle náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka je podpora lidí při podobných projektech běžnou praxí. „Občané se finančně podíleli i na výstavbách kostelů na Lesné či v Líšni. Je to už určitá tradice,“ řekl Hladík.

V současné době architekti z Volného sdružení architektů ke kapli vytváří projektovou dokumentaci. Vyhráli soutěž na její podobu, kterou vyhlásili novolískovečtí radní. její výstavba by mohla začít už v létě příštího roku.