Koalice upravila pravidla kvůli dlouhotrvajícím neshodám s opozicí. „Opozice sepisuje nepravdivé nebo zavádějící články. Zprvu jsme tyto texty komentovali a na chyby upozorňovali," popsal spor starosta Antonín Crha. To podle něj ale nebylo správné.

K vymezení jediné strany zpravodaje se radní inspirovali v Metropolitanu. Podle Crhy navíc rozsah pro opozici odpovídá rozsahu koalice. Vrážel ale jeho tvrzení odmítá. V případě, že bude koalice omezovat projev opozičních zastupitelů, chtějí ji žalovat. Podle nich rozhodnutí odporuje tiskovému zákonu.

Podobný problém měli na jaře také v Kohoutovicích. Tehdy opoziční zastupitelka Dana Kalčíková obvinila tamní zpravodaj. „V Kohoutovicích zůstává stále realitou, že články zaslané členy koaličních stran jsou otiskovány bezodkladně a bez cenzury, zatímco opozičním zastupitelům jsou kladené překážky. Zdá se mi, že vedení radnice spoléhá na to, že případná soudní pře je časově a finančně náročná a že k ní nedojde," řekla žena.

V Kohoutovicích by opozice alespoň za jednu jí určenou stranu byla ráda. „Pro každou stranu jsem chtěl místo, které může využít pro prezentaci názorů. Koalice můj návrh nepodpořila a já ji proto opustil," sdělil tamní zastupitel Jiří Spousta z A co Brno?