Pokud zástupci spolku Aréna Lesná seženou peníze, mohou ji sportovci začít využívat už v příštím roce. Aktuálně je projekt ve fázi před získáním stavebního povolení. „Začít stavět můžeme od září. Stavba pak potrvá půl roku. Rádi bychom odehráli play off už v nové hale,“ řekl předseda spolku a florbalistů brněnského Hattricku Dan Koubek.

Představitelé města na halu přispějí zhruba dvanácti miliony korun, pokud další miliony poskytne Národní sportovní agentura. „Čtvrť Lesná dosud nemá odpovídající sportoviště, které by vyhovovalo kapacitně i bezpečnostně a sloužilo dětem i dospělým,“ vysvětlil brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý.

Maxijedlík Jaroslav Němec předvedl své umění v nově otevřené restauraci Bonjour v Jiráskově ulici v Brně.
Rychlé osvěžení: Maxijedlík spořádal v Brně čtyři kila zmrzliny za pět minut

Hala vznikne u kruhového objezdu u Okružní a Seifertovy ulice, kde jsou v současnosti technické budovy. Vedle ní bude parkoviště pro čtyřiapadesát aut.

V hale budou hrát prvoligové zápasy florbalisté nebo házenkáři. Poslouží také třeba pro futsal, volejbal nebo badminton.

Prozatím zástupci spolku počítají s využitím haly na následujících dvacet let. Mezitím se mohou dohodnout na dalším období provozu.