Silničáři zavřou půlku silnice v Bauerově a Poříčí podél břehu. Po této části řidiči běžně míří ve dvou pruzích na centrum a dál na Olomouc. Doprava povede dočasně pouze po druhé polovině vozovky blíž zástavbě. „Jízdní pruhy ve směru na výstaviště budou v režimu 1+1, tedy jeden na centrum a Olomouc a jeden na výstaviště," informovala Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu.

Řidiči využijí v každém směru pouze jeden pruh. Obousměrně musí počítat se zúžením ze dvou pruhů, podobně je tomu v nedaleké Žabovřeské. Kruhový objezd zůstane průjezdný pouze z Bauerovy od výstaviště do Křížkovského ve směru na Mendlovo náměstí.

Cestující se musí od úterý obejít bez autobusové zastávky u někdejší haly Rondo blíž k vodě, vozy městské hromadné dopravy tam nezastaví. „V oblasti křížení Vídeňské a Uhelné s Poříčím bude částečné omezení jízdního pruhu kvůli kácení stromořadí," upozornila Dudková.

Další uzavírka se týká silnice a parkoviště na Táborského nábřeží. Mezi ním a Štýřickým nábřežím omezí práce provoz také na cyklostezce. Na ní bude vždy zajištěný průjezd alespoň v jednom směru. „Lidé na kole mohou využívat místní komunikace v okolí. Prostorově komplikovaná situace v místě spolu s velkým rozsahem stavby neumožňuje zřídit pro cyklisty plnohodnotnou náhradní trasu," vysvětlila Dudková.

Od úterý zavedená dopravní omezení se později rozšíří podle postupu prací. „Celkový rozsah uzavírek zahrnuje kompletní úsek stavby od velodromu až po viadukt před Uhelnou. Předpokládaný termín ukončení stavby je 31. říjen příštího roku," sdělila Dudková.