Kromě hrubé stavby je dokončené opláštění objektu a rozvody instalací v přízemí. „Aktuálně děláme ledovou plochu, rozvody sítí, umísťujeme technologie, dokončujeme střešní plášť,“ informovala za investora, firmu RR Stav, Jana Říhová.

V nejbližší době se dělníci pustí do montáže oken, fasády či lití podlah. V okolí se zaměří na úpravu terénu nebo zpevňovaní ploch.

Stavbu předpokládá investor dokončit v únoru. Do provozu pak uvede sportovní centrum v dubnu. Poslouží hokejovým akademiím i amatérským sportovcům. Využijí jej i školy a školky, některé už mají sportování v hale domluvené. „Od září uspořádáme nábor dětí do nově založeného hokejového klubu HC Tygři Moutnice spolek,“ zmínila Říhová.

V Moutnicích na Brněnsku vyroste nové sportovní centrum.
V Moutnicích staví novou hokejovou halu. Podívejte se, jak bude vypadat

Stadion se stane základním střediskem pro vyškovské krasobruslaře. „Ve městě se na led moc nedostaneme. Přednost mají hokejisti,“ vysvětlila trenérka Petra Malachová. Už nyní sbírají přihlášky na krasobruslařské soustředění, které se v novém centru uskuteční v srpnu.

Uvnitř stadionu najdou sportovci kromě ledové plochy také hokejovou střelnici nebo posilovnu. Investor počítá i s wellness, restaurací a ubytovacími prostory, které nabídnou šest pokojů.

Suchou přípravu sportovci absolvují také venku v okolí haly. Dělníci ho upraví nejen pro tyto účely. Terén přizpůsobí pro zadržení vody či relaxaci návštěvníků, provedou sadové úpravy.