Podobně se za dopravce staví i brněnský dopravní podnik, který autobusové nádraží spravuje. „Konzultovali jsme vše s našimi právníky i s magistrátem a dospěli jsme k názoru, že stánek povolení nepotřebuje,“ uvedla mluvčí podniku Barbora Lukšová.

V principu podobný názor má i stavební odbor radnice Brna-střed, pod který oblast nádraží u Grandu spadá. „Tento stánek by stavební povolení vůbec mít nemusel, získal by povolení v jednodušším režimu. Problém ale je, že už na místě stojí. Kvůli tomu musíme zahájit správní řízení o odstranění stavby,“ uvedla za radnici Brno-střed Kateřina Dobešová.

Janáčkovo divadlo.
Azbest brzdí opravy Janáčkova divadla. V Brně je zřejmě v mnoha stavbách

Prodejní stánek nevlastní přímo FlixBus, ale společnost Buspoint, která pro dopravce prodává jízdenky. Podle obchodního rejstříku patří do skupiny Umbrella Invest Group, která vlastní i autobusového dopravce Umbrella Coach & Buses. Jeho autobusy jezdí právě na linkách FlixBusu. Vedení společnosti se bohužel redakci nepovedlo kontaktovat. „Firma může při splnění podmínek zákona požádat o zpětné povolení. To také její zástupci už slíbili udělat,“ doplnila Dobešová.

Společnost FlixBus spustila první vnitrostátní linky z Brna před dvěma týdny. Dosud v Brně nemá žádné prodejní místo. I sporný stánek je zavřený. Největším konkurentem firmy je RegioJet, který vypravuje spoje ze stejného nádraží.

Přesně pět let už jezdí řidiči skrz Královopolské tunely.
Bída velkého městského okruhu: po tunelech už pět let nic nového