Tam se zastupitelstvo nedalo dohromady krátce po podzimních volbách, které vyhrálo uskupení Sousedé pro Babice. Získalo tři mandáty ze sedmi možných. Jeden mandát měla Dobrá změna pro Babice. Kandidátka dosavadního uvolněného starosty Vladimíra Blažejovského (Pro Babice) se třemi zastupiteli pak při povolebních jednáních nenašla s ostatními společnou řeč ohledně obsazení funkcí.

Únorové zasedání zastupitelstva v brněnském Útěchově se uskutečnilo ve stísněných prostorách. Někteří obyvatelé proto volají po lepší organizaci.
Zastupitelstvo v brněnském Útěchově. Jen deset míst, někteří seděli na zemi

Na ustavujícím zasedání pak kompletně celá rezignovala. „Volby je nutné uspořádat, protože po těch loňských odstoupila celá kandidátka jednoho ze sdružení, čímž se zastupitelstvo ocitlo s počtem čtyř zastupitelů v provizorním fungování podle zákona o obcích. Aby obec mohla plně fungovat, musí jich mít minimálně pět,“ sdělili zástupci vesnice se sedmi sty obyvateli.

Volby začínají v babickém kulturním domě v sedm hodin ráno a končí v deset hodin večer. Místní mají stejně jako na podzim na výběr ze tří uskupení. Jejich složení je prakticky stejné jako před několika měsíci. Tehdy v obci zaznamenali účast zhruba sedmapadesáti procent voličů.