Sám Landa uvažuje, že po jednom volebním období v politice úplně skončí. „Už jsem předesílal dříve po problémech s výstavou aut, že uvažuji o své politické budoucnosti. Nejsem tradiční politik, a pokud se mi něco nepovede, samozřejmě přemýšlím, jestli to vůbec dělám dobře,“ oznámil.

Na středečním jednání zastupitelstva největší městské části musel hájit svůj post. Komunistický zastupitel Martin Říha vyvolal hlasování o Landově odvolání. Je přesvědčený, že to bylo na místě. „Jeho jednání mi nepřipadá profesionální. Není v tom nic osobního. Měl si ověřit, jaký dokument dává ke schválení,“ sdělil Říha.

Narážel na to, že část radních včetně Landy na začátku týdne kývla na možné odsvěření historických domů, díky čemuž by mohlo vedení města směnit budovy v hodnotě stovek milionů korun za pozemky pro výstavbu fotbalového stadionu. Ve středu po kritice couvla.

Pro odvolání starosty hlasovalo patnáct zastupitelů, většina z opozice. „Dá se to označit ze strany některých zastupitelů za politický lynč. Jsme se starostou v kontaktu téměř každý den a mohu říci, že odvádí dobrou práci, což předvedl i na zasedání zastupitelstva,“ uvedl druhý místostarosta za ANO Jiří Švachula.

Opozice si stěžuje na nedostatek komunikace. Je mezi nimi občanský demokrat a bývalý starosta Libor Šťástka. „Část koalice se snaží komunikovat, ale zástupci Zelených a Žít Brno vytváří spíš jen dojem o tom, že mluví s lidmi i s opozicí, ale opak je pravdou,“ postěžoval si Šťástka.

Opoziční zastupitelé o stabilitě koalice pochybují. „Stačilo by rozhodnutí pěti zastupitelů za Žít Brno, aby koalici potopili. To se nestalo. Z toho usuzujeme, že zatnou zuby a vydrží,“ sdělil zastupitel za TOP 09 Bohumil Straka.

Landa letos kvůli špatné komunikaci vystoupil ze Žít Brno, přesto chce i s bývalými kolegy z hnutí v koalici vydržet do konce období. „Postavili jsme se k problémům čelem. Když zaznívaly hlasy o odvolání mého předchůdce Šťástky, nebyly ani zařazené k projednání. Hlasováním jsme vyjádřili, že chceme dál plnit program i sliby. Doufám, že se situace uklidní,“ zmínil Landa.

Podle místostarostky za Stranu Zelených Jasny Flamikové může být koalice v některých krocích důslednější. „To se ale dá zlepšit stejně jako vzájemná komunikace,“ zdůraznila.