Ve stejný den mohou milovníci filmů opět přijít také na projekci do kina Scala. Masarykova univerzita, jako provozovatel, k tomuto kroku přistoupila na základě informací, které obdržela od vlastníka budovy, jímž je město Brno. V pondělí večer kino promítne film Melancholie.

Provoz kina Scala i Divadla Bolka Polívky byl preventivně přerušený od 16. února z důvodu doporučení statika, který při stavebně diagnostického průzkumu divadla objevil trhliny v konstrukci. „Získali jsme jednoznačně souhlasné stanovisko s provozem od majitele objektu. Byli jsme ujištěni, že budovy jsou bezpečné, neboť doplňující statická měření prováděná velmi citlivými měřicími zařízeními s citlivostí na tisícinu milimetru neprokázala žádný znepokojivý posun a všechny hodnoty odpovídají chování nosné konstrukce ve stabilním stavu,“ řekl manažer Univerzitního kina Scala Petr Dimitrov.

Podle mluvčího brněnského magistrátu nehrozí zřícení budovy, ani nemá její stav vliv na okolní domy, protože jsou konstrukčně na ní zcela nezávislé. „Nutné je ale sledovat trhliny objevené při stavebně-diagnostickém průzkumu. Ten byla zadaný před plánovanou rekonstrukcí, statici na vytipovaná místa instalovali měřicí přístroje, které jsou schopné zachytit změny v řádech tisícin milimetru a okamžitě o tom vyslat zprávu několika zodpovědným lidem,“ vysvětlil Poňuchálek.

Měřená data se online vysílají na speciální úložiště. Přístroje tedy nevyžadují, aby k nim někdo chodil. Nepřetržité měření podle Poňuchálka zajišťuje to, že jakýkoliv trend v posunech nosných konstrukcí bude známý s velkým předstihem, a to ještě před dosažením mezní odchylky a s ní spojené nutnosti ukončit akce. Toto řešení podle názoru odborníků umožňuje divadlo i kino dál využívat, a to až do června, kdy končí sezona.

Divadlo Bolka Polívky uvítalo zprávu o možnosti otevření s úlevou. „Pevně věříme, že sezonu dokončíme na Jakubském náměstí a podle plánovaného programu. K přerušení provozu jsme přistoupili s ohledem na bezpečnost diváků, kterou navzdory dopadům na ekonomiku divadla vnímáme jako prvořadou. Doufáme, že nám diváci zachovají přízeň a vrátí se v plné síle do hlediště,“ uvedla projektová ředitelka Divadla Bolka Polívky Simona Kostrhunová.

Budova divadla je z druhé půlky dvacátých let minulého století a město připravovalo její rekonstrukci, která měla začít příští rok. S ohledem na tyto nové skutečnosti odborníci další postup v projektu řeší.