V současné době je v místě vykopaná jáma, dělníci zároveň odkopávají výjezdovou rampu. Probíhají práce na podkladních betonech a protiradonové izolaci, pracovníci rovněž váží výztuž na následné vybudování základové desky. Vyrábějí se také prefabrikované součásti stavby.

Hotová je i staveništní silnice na parkovací ploše P2. „Dokončený je zásyp, obsyp potrubí a geodetické zaměření vodohospodářských objektů. Dokončila se montáž potrubí, zásyp rýhy a za sebou máme i tlakovou zkoušku potrubí řadu VŘ-2,“ upřesnila Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Parkování v Brně na vybraných místech už omezují modré zóny. Ilustrační foto.
MAPA: Letošní rozšiřování rezidentního parkování v Brně. I do nové městské části

V uplynulém měsíci se stavbaři věnovali betonování podkladu ledové plochy, pracovali také na desce speciální vodonepropustné betonové konstrukce, takzvané bílé vaně. V budoucnu by měl v nové multifunkční hale hrát své extraligové zápasy hokejový tým Kometa Brno.

Na své si při návštěvě přijdou rovněž mlsní návštěvníci. K dispozici totiž budou mít hned několik možností občerstvení. Vítězný zájemce bude provozovat restauraci, fast food pointy a cateringové služby pro klubové a skybox patro. „Předpokládáme, že bude obsluhovat sedmdesát až sto akcí ročně,“ prozradil nedávno předseda představenstva firmy Arena Brno Petr Kratochvíl.

Brněnský Velodrom hostí festival Pop Messe.
VIDEO: Brněnský Velodrom hostí festival Pop Messe. Podívejte se, kdo vystoupí

Po dokončení pojme nový sportovní a kulturní svatostánek více než třináct tisíc návštěvníků. Kromě hokeje poslouží rovněž dalším sportům a kulturním akcím. V současné době pracují dělníci na výstavbě arény přibližně půl roku, hotovo má být v roce 2026. Náklady šplhají k téměř šesti miliardám korun.