„Omezení se dotknou úseku ulice Bauerova od velodromu po mimoúrovňovou křižovatku na Hlinkách,“ informovala Jana Vašíčková z tiskového střediska Magistrátu města Brna.

Dopravní omezení kvůli VMO Bauerova začnou platit v pondělí 20. března.Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Magistrát města Brna Pro řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou jsou důležité následující informace:

  •  Beze změn zůstane trasa pro automobilovou dopravu od Komína a Žabovřesk do Pisáreckého tunelu. Totéž platí pro výjezd, který bude možný pouze směrem na Žabovřeskou.
  •  Průjezdy aut Bauerova – Pisárecký tunel a Hlinky – Pisárecký tunel budou vedeny po objízdné trase Pisáreckou.
  •  Budou zrušená parkovací místa podél areálu výstaviště od velodromu po devátou bránu výstaviště
  • Mění se rozložení zastávek MHD. Ve směru od Pisárek do centra bude zastávka Riviéra přesunuta 150 metrů směrem blíž Poříčí. Ve směru z centra na Pisárky bude zastávka Velodrom přesunuta před výstavní halu B, zastávka Riviéra bude zrušena, zastávka Bauerova zůstane v provozu.
  •  Zůstává zachovaný přechod u zastávky Bauerova, který obslouží i pěší z blíže posunuté zastávky Riviéra.
Bauerova ulice v Brně.
Povolení pro Bauerovu v Brně jako součást VMO: rušení zastávek MHD a přechodů

Změny budou platit do 11. dubna. „Uvědomujeme si, že se jedná o poměrně velké dopravní omezení. S ohledem na blížící se jarní prázdniny informujeme řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou s předstihem. Výsledkem prací bude zrekonstruovaná Bauerova, přes kterou povedou dvě lávky pro pěší, nová samostatná komunikace pro MHD, nové zastávky i parkovací plochy pro celou lokalitu. Pro návštěvníky plánované multifunkční haly, koupaliště Riviéra a výstaviště vznikne celkem 426 parkovacích míst,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Ředitelství silnic a dálnic začne od dubna se stavbou další části brněnského velkého městského okruhu v Bauerově ulici. Součástí budou i přístup a parkovací plochy u plánované haly. V Pisárkách vznikne vratná tramvajová smyčka. Foto: Deník/Lucie Burianová
Další část VMO u výstaviště v Brně: příprava i na stavbu nové multifunkční haly

Z frekventované brněnské Bauerovy ulice do budoucna zmizí chodci. Stane se součástí velkého městského okruhu a při rekonstrukci v místě vzniknou lávky. Městský okruh o délce dvaceti kilometrů bude nejdůležitějším prvkem silniční části dopravního systému Brna. Umožní rychlý a plynulý přesun aut z jedné strany města na druhou a odstraní neúnosnou dopravní zátěž v řadě hlavních ulic. Investorem velkého městského okruhu Brno je Ředitelství silnic a dálnic. Napojením na dálniční síť formou radiál na Prahu, Vídeň, Bratislavu, Ostravu a Svitavy je velký městský okruh zasazený do celorepublikové páteřní dopravní sítě.