Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odboráři: V Brně protestovalo nejvíce lidí v celé republice

Brno /AKTUALIZOVÁNO, UVNITŘ ONLINE, FOTOGALERIE, ANKETA/ – Tři tisíce. Tolik nespokojených státních zaměstnanců se ve středu v poledne sešlo podle odborářů na demonstraci před brněnským Janáčkovým divadlem. A přestože strážníci odhadují počet účastníků o tisícovku nižší, byl brněnský protest ve srovnání s dalšími městy v České republice největší.

8.12.2010 38
SDÍLEJ:

Protestující před Janáčkovým divadlem v Brně.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Sledovali jsme stávkovou situaci:
-
na Blanensku
-
na Břeclavsku
-
na Hodonínsku
- na Vyškovsku
- na Znojemsku

Přibližně pětistovka nespokojených lidí se sešla i na Masarykově náměstí ve Znojmě. Do stávky se zapojily také tisíce dalších státních zaměstnanců v celém kraji, kteří však zůstali na svých pracovištích.

Omezený provoz, při kterém se ošetření dočkaly jen akutní případy, vyhlásili na celý den například v Nemocnici Milosrdných bratří. Někteří z pacientů si však ani nevšimli, že se děje něco neobvyklého. „Byl jsem dnes v nemocnici na odběru krve. Čekal jsem asi minutu a hned mě vzali,“ uvedl například Jaroslav Španihel.

V brněnské úrazovce naplánovaly odbory omezení provozu až na dobu demonstrace. Na chodbách bylo proto kolem poledne téměř prázdno, doktoři ošetřovali jen akutní případy. „Sestřička mi řekla, že je stávka a možná mě ošetří po jedné hodině. Vzala si třicet korun a zabouchla dveře,“ postěžoval si Václav Kotyza.

Komplikace čekaly i na rodiče dětí, které měly jít do stávkujících škol a školek. Omezený provoz měla například mateřská školka Pohádka Bohunicích, kde mohly děti zůstat jen do poledne. Zavřená tam byla i jídelna. „Musela jsem kvůli tomu odejít dřív z práce. Stávku ale chápu. Pracovníci musí mít možnost vyjádřit svůj názor,“ zhodnotila jedna z maminek Zdeňka Kadaňková.

Zcela zavřeno mělo ve středu na Brnaněnsku devětadvacet škol a školek. Jako o prázdninách to kvůli tomu vypadalo například v Medlánkách u školy Hudcova. Školáci ze škol, kde se normálně učilo, mohli svým vrstevníkům pouze závidět. „Kamarádka má dnes volno a já se musím učit,“ postěžovala si například jedenáctiletá Alena Chaloupková ze školy v Hudcově ulici.

Ke stávce se symbolicky připojili i zaměstnanci brněnské zoo, filharmonie či finančního úřadu. Na chod těchto institucí to ale nemělo výraznější vliv.

Jejich transparenty však byly viditelné na protestním shromáždění u Janáčkova divadla, kde o sobě dávali odboráři hlasitě vědět už před polednem. „Jednání s ministrem Drábkem i premiérem Nečasem byla jako debata s hluchými, jakákoliv domluva s nimi nebyla možná,“ připomněl demonstrujícím důvod stávky předseda školských odborů František Dobšík.

Prostranství před divadlem bylo v některých chvílích téměř zaplněné. „Svojí účastí na protestním shromáždění v Brně prokázali lidé občanskou statečnost,“ zhodnotila šéfka jihomoravských odborů Stanislava Slavíková.

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ ROVNOSTI

Ukončujeme online zpravodajství Rovnosti ze stávkového dne

16:25 Hodonínsko
- Státní zaměstnanci na Hodonínsku se ke stávce většinou připojili jen bojkotem pracovního dne či odznakem na oděvu. Přímo na protestní akce jich zamířilo jen minimum. „Pracovníci školy si dnes vybírají neplacené volno. Nejspíše zůstaly doma. Nevím o nikom, kdo by jel do Prahy, Znojma či Brna,“ uvedla například ředitelka hodonínského gymnázia Marie Zálešáková.

15:34 Kyjov – Odznakem na pracovním oděvu s nápisem „Stávkujeme“ podpořil stávku i zdravotnický personál kyjovské nemocnice. „Ve středu jsou všichni v práci. Nemocnice funguje jako v každý jiný pracovní den,“ řekl ředitel kyjovské nemocnice Josef Pejchl.

15:01 Břeclav – Okresní výkonný výbor ČSSD Břeclav vydal prohlášení, že jeho členové podporují oprávněné požadavky stávkujících proti krácení mezd ve státní a veřejné správě a proti změnám v zákoníku práce.

14:18 Hodonín – Stávku podporují i pracovníci hodonínské nemocnice. „Pracujeme ve standardním režimu. Zdravotnický personál je v práci. Někteří podpořili stávku odznakem, který mají umístěný na pracovním oděvu,“ sdělil ředitel hodonínské nemocnice Antonín Tesařík.

14:08 Břeclav – V břeclavské nemocnici není kvůli stávce nijak omezený provoz. Tamní odboráři se do stávky zapojili pouze symbolicky.

13:55 Boskovice - Muzeum Boskovicka nechalo své brány otevřené kvůli zítřejší dlouhodobě plánované vernisáži. „Nechtěli jsme ohrozit konání vernisáže a poškodit tím dobré jméno muzea. S celodenní stávkou vyhlášenou Odborovým svazem pracovníků kultury a ochrany přírody ale souhlasíme. Podporujeme úsilí stávkujících nedopustit degradaci pracovních a životních podmínek zaměstnanců,“ sdělil za Muzeum Boskovicka Petr Vitámvás.

13:21 Hodonín - Zbytečnou cestu ve středu absolvují ti, kteří se vydají do Státního okresního archivu v Hodoníně. Také pracovníci archivu se zapojili do stávky. „Stávku podporujeme. Přímo na protestní akci ale od nás nikdo nejel,“ uvedla zástupkyně ředitele Státního okresního archivu v Hodoníně Galina Rucká.

12:55 Brno - Stávkující dav rozvášnil Jiří Jakubec z Filharmonie Brno, který kritizoval zanedbatelné škrty v plánech politiků. Hanba, hanba! skanduje dav.

12:50 Znojmo
– Zhruba po čtyřiceti minutách skončila demonstrace asi pěti stovek obyvatel Znojemska pro plánovaným vládním škrtům platů. Šéfka školských odborů Růžena Šalomonová přednesla obsáhlou výzvu vládě, stávkující zatleskali a pomalu se z Masarykova náměstí začínají rozcházet. K narušení pořádku podle očitých svědků nedošlo.

#nahled|https://g.denik.cz/69/93/protest_stavka_namesti_znojmo__denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/69/93/protest_stavka_namesti_znojmo_.jpg|Protestující na znojemském náměstí.#
Protestující na znojemském náměstí


12:47 Brno - V brněnské úrazovce se stávkuje už od jedenácti hodin. Na chodbách je úplně prázdno, téměř nikoho nepotkáte. Nejméně do jedné hodiny se ošetření dočkají pouze akutní případy. „Řekli mi, že pan doktor je tady, ale stejně nic nepořeší, protože bude stávka,“ uvedl pacient sedící v čekárně před chirurgickou ambulancí Václav Kotyza. Jeho čekání se protáhne na celé dvě hodiny. „Sestřička mi řekla, že je stávka a možná mě ošetří po jedné hodině. Vzala si třicet korun a zabouchla dveře,“ dodal Koryta. Spolu s ním čeká i Jiří Marek z Buchlovic „Já jsem byl objednaný, ale přijela pro mě pozdě sanitka. Přijel jsem asi deset minut po jedenácté, teď musím čekat,“ povzdechnul si Marek. Zaměstnanci, kteří nemají pohotovost se vydali připojit k protestu. „Máme omezený provoz a někteří kolegové šli k Janáčkovu divadlu,“ řekl sanitář Roman Šanca.

12:39 Vyškov
- V Bučovicích před městským úřadem je liduprázno. Všichni zaměstnanci radnice se připojili k protestní stávce. „Před chvílí jsem procházel kolem úřadu. Není tam zaparkované ani jedno auto. O tom, že se stávka uskuteční, většina lidí ví, “ popsal vedoucí odboru dopravy Zdeněk Kolaja. Žáci základní škol jsou k zastižení před vyškovskými obchody. „Mám alespoň čas si dokoupit vánoční dárky,“ uvedl žák vyškovské Základní školy v Nádražní Stanislav Murgaš.

12:37 Znojmo
– Podle neoficiálních odhadů demonstruje na Masarykově náměstí ve Znojmě jen asi pět set lidí, což nenaplnilo očekávání šéfky školských odborů ve Znojmě Růženy Šalomonové. Ta předpokládala účast minimálně dvojnásobnou.

12:35 Znojmo
- Za stávkující se postavil i ředitel speciální školy v ulici Horní Česká ve Znojmě Ivan Pospíchal. Podle něj jsou požadavky pedagogických a především nepedagogických pracovníků ve školství oprávněné.

12:26 Boskovice - Na úřadech by Boskovické nemělo zaskočit nic. Úředníci se do stávky zapojili tak, že si dali na stoly cedulky s textem, že se ke stávce připojují. „Vyjádří tak solidaritu těm, kterých se rozhodnutí vlády dotkne. V novém roce se našim lidem ale platy nesníží. Aby k tomu nedošlo, museli jsme propustit třináct zaměstnanců. Ti jsou nyní ve výpovědi. Pokud by se tito pracovníci rozhodli stávkovat, chod úřadu to neovlivní,“ řekl tajemník boskovické radnice Pavel Vlach.

12:24 Brno - Omezený provoz má i mateřská školka Pohádka v Běloruské ulici v brněnských Bohunicích. „Otevřeno jsme měli jen do dvanácti hodin, pak si pro děti museli přijít rodiče. Zavřená je i jídelna,“ sdělila ředitelka školky Věra Nováková. Některým tak způsobili nemalé problémy. „Musela jsem odejít dřív z práce. Stávku ale chápu. Učitelé musí mít možnost vyjádřit svůj názor,“ uvedla jedna z maminek Zdeňka Kadaňková. Pro děti ale dnes chodily převážně babičky, které jsou v důchodu. Nestěžovaly si ani ženy, které mají doma ještě jedno mladší dítě. „Mě je jedno, kdy pro dceru přijdu. Stávka mi vůbec nevadí,“ konstatovala Jana Dohnalová na mateřské dovolené.

12:18 Znojmo - Stávku aktivně podpořila šedesátka zaměstnanců Nemocnice Znojmo. Dnešní stávku podporuje podle vyjádření zástupkyně nemocničních odborů Mileny Javorkové šest set zaměstnanců znojemské nemocnice.

12:16 Hodonínsko - Klasický pracovní den mají úředníci na městských úřadech ve třech největších městech na Hodonínsku, a sice v Hodoníně, Kyjově a ve Veselí nad Moravou. "Hodonínský městský úřad má otevřeno jako každou středu," informoval například hodonínský místostarosta Ladislav Ambrozek.

12:09 Hodonín - Bez oběda ze školní jídelny se musí obejít žáci Základní školy Očovská v Hodoníně. "Rodiče jsme informovali zápisem v žákovské knížce i na internetových stránkách školy, aby svým dětem přibalili do školy větší svačinu," informoval tamní ředitel Martin Čechovský.

12:10 Brno - Na shromáždění zní němčina, odboráře totiž přijeli podpořit jejich kolegové z Rakouska a promlouvají k davu.

12:08 Brno - Organizátoři stávky před Janáčkovým divadlem stále odmítají komentovat počet účastníků protestního shromáždění. Z téměř zaplněného prostranství se ozývá pískot, bubny i sirény.

12:05 Znojmo - Proslovem znojemské šéfky školských odborů Růženy Šalomonové začala přesně pět minut po dvanácté hodině demonstrace proti plánovanému desetiprocentnímu snížení nákladů na mzdy na znojemském Masarykově náměstí. proslov sledují asi čtyři stovky lidí. Na jediném transparentu je nápis Není základ učení voda, světlo, topení? Deset minut po dvanácté se slova ujal Karel Žampa ze znojemského městského úřadu. Sděluje demonstrantům, že zaměstnanci městského úřadu rovněž nesouhlasí se snížením platů o deset procent. Podle Žampy to měla být až poslední možnost řešení problémů, nikoli první.

12:05 Brno - Protest je oficiálně zahájen proslovem šéfky jihomoravských odborářů Stanislavy Slavíkové.

12:03 Brno - Z různých úřadů a institucí se k Janáčkovu divadlu scházejí protestující, Prostranství je plné zhruba z poloviny.

11:50 Znojmo - Zatím jen desítky lidí čekají na ohlášenou demonstraci v dolní části znojemského Masarykova náměstí. Lidé v klidu postávají a hovoří spolu. Žádné transparenty zatím nepoužívají.

11:36 Rájec-Jestřebí - Větší svačinu museli přibalit dětem do aktovky rodiče z Rájce–Jestřebí. Ve škole je totiž dnes zavřená jídelna. „Ke stávce se připojily všechny kuchařky i jedna uklízečka. Nepedagogické zaměstnance však podpoří odpoledne i několik učitelů. Ti vyrazí na demonstraci do Brna. Vyučování ale omezené není,“ uvedl ředitel rájecké školy Jaroslav Brázda s tím, že za stávkující kantory budou suplovat jejich kolegové. A to zdarma.

11:30 Brno - "Odbory, obhájci vašich práv!", hlásá už nyní transparent před Janáčkovým divadlem. Kromě několika organizátorů však na místě ještě nikdo není.

#nahled|https://g.denik.cz/50/c6/protest_stavka_odborari_brno_dra__10__denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/50/c6/protest_stavka_odborari_brno_dra__10_.jpg|Protestující před Janáčkovým divadlem v Brně.#Protestující před Janáčkovým divadlem v Brně


11:29
Citonice - Běžný školní den mají žáci základní školy v Citonicích na Znojemsku. „My jsme nikdy nestávkovali. Proto děti učíme i dnes. Pravdou je, že pedagogů se vládní opatření příliš nedotknou. Jedná se především o provozní pracovníky škol. Svůj nesouhlas se škrty a podporu stávkujícím dáme najevo například tím, že vyvěsíme plakát s našim názorem,“ nastínil ředitel citonické základní školy Jindřich Bulín.


11:20 Hodonín
– Volno mají ve středu kvůli stávce studenti hodonínského gymnázia. „Ke stávce se nepřipojilo jen osm zaměstnanců školy z jednapadesáti. Proto jsme dali studentům volno,“ informovala ředitelka hodonínského gymnázia Marie Zálešáková.


11:14 Brno - Ke stávce se připojil i brněnský finanční úřad, cedule na jeho dveřích upozorňuje lidi na možné komplikace při vyřizování záležitostí. Pokladna a podatelna úřadu však fungují bez omezení.

11:01 Hodonín – Bez omezení funguje finanční úřad v Hodoníně. „Stávku podporujeme, ale na protestní akci nejedeme. I kdyby se úředníci rozhodli, že se akce zúčastní, finanční úřad by fungoval bez omezení,“ informoval odborový předák Vavřín Kotásek.

#nahled|https://g.denik.cz/66/39/katastralni_urad_hodonin_stavka__denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/66/39/katastralni_urad_hodonin_stavka_.jpg|Ve středu se k stávce připojili úředníci z katastrálního úřadu v Hodoníně. Úřad tak zůstal zavřený.#Ve středu se ke stávce připojili úředníci z katastrálního úřadu v Hodoníně

10:52 Znojmo
- Znojemský úřad práce stávku nepodpoří. Jeho zaměstnanci pracují jako každý jiný den. „Všichni naši zaměstnanci jsou v práci, provoz úřadu stávka nenaruší,“ potvrdil ředitel úřadu Emil Čopf.

10:34 Brno
– Základní a mateřská škola v brněnských Jehnicích se ke stávce chtěla symbolicky připojit tím, že děti půjdou místo výuky sáňkovat. „Plány nám však překazilo počasí, roztál totiž sníh. Děti tedy zůstaly ve škole, kde s nimi učitelé opakují,“ řekl ředitel školy Petr Kotyza.

#nahled|https://g.denik.cz/50/5c/nemocnice_milosrdnych_bratri_stavka_brno_ste__1__denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/50/5c/nemocnice_milosrdnych_bratri_stavka_brno_ste__1_.jpg|Nemocnice Milosrdných Bratří funguje po dobu stávky ve víkendovém režimu.#Nemocnice Milosrdných Bratří funguje po dobu stávky ve víkendovém režimu

10:29 Břeclav – Středeční stávka zkomplikovala situaci Mateřské škole U Splavu v Břeclavi. Protože se na celý den uzavřela školní jídelna, bylo pro děti nutné sehnat jiný zdroj na obědy. A nakonec se podařilo. Vlastimil Struška, který má v tamní školce vnučku, slíbil obědy celé školce jako sponzorský dar. V Břeclavi má několik restaurací.

10:16 Blansko
- Lidé se dnes nedostanou ani nedovolají na Okresní správu sociálního zabezpečení v Blansku. Tamní úředníci také nesouhlasí se snížením platu, proto stávkují. V tento den si museli vzít neplacené volno.

10:14 Hodonín –
Dnes zůstaly zavřené dveře katastrálního úřadu v Hodoníně. „Mně postoj úředníku nevadí. Mají právo se ozvat, když s něčím nesouhlasí. Přijdu v pátek,“ okomentoval vývěsku s oznámením o uzavření úřadu kvůli stávce Josef Grufík. Ten stejně jako Jiří Král si potřeboval na katastrálním úřadě vyřídit záležitosti ohledně pozemků. „Postoj úředníků mě štve. Když už stávkují, tak se mají zastoupit. Úředníci tady mají být především pro lidi,“ domnívá se Král.

10:06 Brno –
Ke stávce se připojili i zaměstnanci brněnské zoo, provoz zahrady však zůstane zachován. Nemění se ani návštěvní hodiny pro návštěvníky, otevřeno je od devíti hodin dopoledne do čtyř odpoledne. Do Brna se začínají sjíždět i lidé z okolí. „Právě mi volali ze základní školy z Domašova, že v jedenáct hodin ukončí vyučování a pojedou do Brna," řekla předsedkyně jihomoravských odborářů Stanislava Slavíková. Podle ní je možné, že do Brna na protestní akci přijedou i lidé z kraje Vysočina. "Někteří to mají do Brna blíž, než na jiná protestní shromáždění, která dnes proběhnou," řekla Slavíková.

9:26 Hodonín -
Jedním z úřadů, který se v Hodoníně zapojil do stávky, je úřad práce. Na první pohled to ani tak nevypadá. Přepážky fungují, lidé čekají. „Od nás se podle mých informací zapojilo dvanáct lidí. Ostatní je pro tento den zastoupí, takže chod úřadu to neovlivní,“ informoval ředitel úřadu práce Vladimír Šťáva.

9:15 Břeclav
– Středeční stávka státních zaměstnanců uzavřela některé školy na Břeclavsku. V lavicích neusedli například žáci Základní školy Kupkova v Břeclavi. Naopak do školy musely děti navštěvující Základní školu Slovácká. „Nemáme na škole odbory. V minulosti se u nás jedna stávka uskutečnila, ale od té doby už ne. Řešení této situace je potřeba jinde a ne stávkou. Zřejmě si to myslí i pracovníci školy,“ uvedla ředitelka Základní školy Slovácká Břeclav Iva Jobánková. Naopak budovy prvního i druhého stupně Kupkovy školy zůstaly ve středu zavřené. „Kupkova se zapojila na sto procent. Někteří pojedeme i protestovat do Brna. Pedagogové i nepedagogičtí pracovníci,“ sdělila předsedkyně odborové organizace školy Jitka Maťašovská. Rodiče žáků se podle jejích slov dozvěděli o stávce dopředu. „Psali jsme lístečky, že bude škola uzavřená a lepili jsme je dětem do žákovských knížek,“ dodala Maťašovská.

#nahled|https://g.denik.cz/68/cb/breclav_zs_kupkova_stavka__denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/68/cb/breclav_zs_kupkova_stavka_.jpg|Do stávky se zapojili i zaměstnanci břeclavské základní školy v ulici Kupkova.#Do stávky se zapojili i zaměstnanci břeclavské základní školy v ulici Kupkova

9:13 Miroslav
– Bez jakýchkoliv omezení funguje městský úřad v Miroslavi. „Nikdo ze zaměstnanců nestávkuje, všichni jsou normálně v práci. Úřad tedy pracuje zcela bez omezení,“ potvrdil místostarosta města Roman Volf.

9:12 Blanensko
– Snížení platů o deset procent. S tímto rozhodnutím vlády nesouhlasí na Blanensku úředníci, lékaři i nepedagogičtí pracovníci škol. V Blansku tak dnes jsou zavřené dvě školní jídelny, stávkují i učitelé jedné střední školy. V Boskovicích se nevaří pro děti na dvou pracovištích základní školy a odpadne odpolední vyučování. Školní jídelna nejede ani na základní škole v Rájci-Jestřebí.

9:10 Vyškov
– Tři základní školy ve Vyškově se připojují k dnešní stávce vyhlášené odboráři. Své dveře neotevřou školy Nádražní, Purkyňova a Letní Pole. „Jsme tady s kolegyní sami za stávkový výbor, ostatní zaměstnanci jsou doma,“ uvedl ředitel vyškovské základní školy, Letní pole Jiří Sochor. Rodiče byli podle něj o tomto postoji školy informováni s dostatečným předstihem. „Během čtvrtku a pátku jsme rozdali letáčky, které ohledně stávky shrnují vše podstatné,“ doplnil Sochor. Radost z volného dne mají především školáci. „ Vrátila jsem se nedávno z nemocnice, tak si alespoň ještě den odpočinu,“ prozradila žákyně Klára Václavíková.

9:05 Moravský Krumlov
- Zaměstnanci městského úřadu v Moravském Krumlově pracují zatím bez omezení. „Nemám žádné informace o tom, že by někdo z úředníků stávkoval a nepřišel do práce. Funguje například pokladna i přepážka pro výměnu řidičských průkazů. Pokud vím, tak v Krumlově stávkují jen školy,“ uvedl starosta města Tomáš Třetina.

9:01 Brno
– V Nemocnici Milosrdných bratří, která kvůli stávce funguje pouze ve víkendovém režimu, je zatím klid. Pacienti si většinou ani nevšimli, že se dnes stávkuje. „Byl jsem dnes v nemocnici na odběru krve. Čekal jsem asi minutu a hned mě vzali,“ uvedl Jaroslav Španihel. Na radiologii a chirurgii přijímají pouze akutní případy, neurologická ambulance měla ale i objednané pacienty. „Na kontrolu se zády jsem objednaný už měsíc. Zatím čekám jen chvilku,“ konstatoval Ondřej Prokeš. Nemocnici navštívila i lékařka, která měla na dnešek naplánovanou dovolenou. „Byla jsem se syny diabetiky na kontrole. Paní doktorka nám vyšla vstříc a dnes ordinuje, i když je stávka,“ doplnila lékařka Lucie Gabrhel.

8:55 Moravský Krumlov
- Ani jeden žák není od středečního rána v základní škole Klášterní náměstí v Moravském Krumlově. „Ve škole zůstali pouze čtyři lidé, kteří nestávkují. Nemůže se tedy ale například stát, že by případný žák, který o stávce neví, stál před zamčenou školou. O takovéto děti se samozřejmě postaráme,“ sdělil ředitel školy František Vrána.

8:50 Znojmo – Podle posledních informací z dnešního rána stávkuje na Znojemsku zhruba tisícovka zaměstnanců, stovky dalších stávku podporují jinou formou. „Třiačtyřicet škol po celém okrese je zcela zavřených, ostatní nás alespoň podporují. V nemocnici stávkuje šedesát zaměstnanců a celkem šest stovek stávku podporuje, na finančním úřadu stávkuje pětasedmdesát lidí, na znojemském městském úřadu osmdesát lidí, katastrální úřad je zcela zavřený,“ potvrdila šéfka znojemských okresních školských odborů Růžena Šalomonová. Na demonstraci přímo na Masarykově náměstí se podle ní chystá v poledne kolem devíti stovek lidí.

Mají podobné stávky smysl?

Ano

47 %

Ne

53 %

Hlasovalo: 98

Anketa byla ukončena

8.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 38
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Teplý říjen na jihu Moravy. Na třech místech padnul více než padesátiletý rekord

Podnik CommScope přesouvá výrobu antén do Číny.
7

Protest u továrny v Modřicích: přesouvají nás bez souhlasu, stěžují si pracující

Odpor k politikovi dal rázně najevo. Muž rozkopal volební stánek v centru Brna

Brno - Poškozením volebního stánku vyjádřil svůj politický názor ve středu pozdě večer muž na brněnském náměstí Svobody. Třiatřicetiletý Slovák tam opakovaně do stánku politického hnutí kopal, až rozbil jeho skleněnou výplň.

OBRAZEM: Záchranné týmy lidem radily, jak správně používat reflexní prvky

Brno /FOTOGALERIE/ – Módní přehlídku reflexních doplňků návštěvníkům čtvrteční akce na Moravském náměstí připravili jihomoravští policisté. Na akci s názvem Ať nás vidí ten, kdo řídí hosty upozornili organizátoři na možnosti, kterými mohou lidé zabránit nehodám. „Chceme zdůraznit důležitost bezpečnostních doplňků. Je potřeba, abychom byli vidět, protože život máme jen jeden,” uvedla nadpraporčice Petra Hrůzová. Dopravní nehoda chodce a vozidla má podle ní vždy tragické následky.

Protest v ulicích studentům nepomohl. Rektorem veteriny se stal Alois Nečas

Brno – Rektorem Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se ve čtvrtek stal současný děkan Fakulty veterinárního lékařství Alois Nečas. „Do funkce po jmenování prezidentem nastoupí 1. února 2018,“ potvrdila mluvčí univerzity Jana Příkazská.

AKTUALIZOVÁNO

Vnuk Alfonse Muchy neuspěl s odvoláním. Epopej patří Praze

Praha, Moravský Krumlov - Cyklus Slovanská epopej patří Praze, nikoliv rodině jeho autora Alfonse Muchy. Skutečnost ve čtvrtek potvrdil pražský městský soud, který zamítl odvolání Johna Muchy. Ten bude ve sporu pokračovat. „Podám dovolání k nejvyššímu soudu,“ oznámil malířův vnuk. Pražští galeristé monumentální cyklus vystaví napřesrok v pražském Obecním domě. Sály stále nabízí i Moravský Krumlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení