Například brněnské studio České televize zaměstnávalo ještě minulý rok člověka, který byl podle internetových stránek ministerstva vnitra agentem komunistické Státní bezpečnosti. Jako první na to tehdy upozornil brněnský Deník Rovnost. Petr Bílek, kterého StB evidovala pod krycím jménem Martin, radil minulý rok několik měsíců šéfovi výroby brněnského studia Marku Hladkému.
S obviněním ze spolupráce s StB musel několik měsíců před svým zvolením v doplňovacích volbách v roce 2004 bojovat i znojemský senátor Milan Špaček. Senátor vlastní již dvě lustrační osvědčení. „Poslední, potvrzující, že jsem s StB nespolupracoval, jsem obdržel právě v roce 2004,“ zdůraznil Špaček. Přesto jeden ze znojemských deníků těsně před volbami do Senátu zveřejnil, že byl sedm let před revolucí důvěrníkem StB s krycím jménem Medik. Až letos v únoru městský soud v Praze potvrdil, že vědomým spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti nebyl.
Podezřelý ze spolupráce s StB byl i člen komise pro zahraniční vztahy ve Slavkově u Brna Vratislav Malý. Vystupoval jako oficiální představitel města při setkání s partnery města ve Francii.
Související články: Brno-střed: zakázky pro StB