Náměstím se už od začátku line vůně grilovaných klobás a zní jím dětský smích. „Mohli bychom spolu mluvit třeba o první písemné zmínce 775 let, což je půlkulaté výročí. My jsme tady ale od toho, abychom představili ty, kteří Královo Pole tvoří. Děti, obyvatele, spolky, instituce, školy a tak dále,“ uvádí na začátek moderátorka akce Monika Brindzáková.

Ještě předtím, než se napjaté obecenstvo sedící v rozpáleném dopoledni na lavičkách, dočká prvního vystoupení, přichází na jeviště královopolská místostarostka Andrea Pazderová. „Ráda bych uvedla první blok programu, který tvoří vystoupení královopolských základních škol,“ promlouvá k lidem.

Nákupní centrum Olympia Brno odstartovalo oslavy dvacátého výročí od otevření.
Olympia Brno slaví. Čtyřpatrový dort si rozebrali návštěvníci

Zatímco na jevišti procítěně zpívá dvojice dívek ze sboru Paprsek při Základní škole Staňkova, začínají někteří návštěvníci kroužit okolo stánků rozmístěných po obvodu parku „Víte z čeho jsou rovnátka? Z chirurgické oceli. A z ní jsou i naušnice, s nimi se nic nestane ani ve vodě,“ vysvětluje jedna z prodavaček zákaznicím nad nejrůznějšími stříbrně zářícími šperky, které má rozprostřené před sebou.

Kromě vystoupení žáků přihlíží návštěvníci také nacvičeným číslům tanečníků a odpoledne je rozezpívává také místní dechová hudba Královopolka. Mezi lidmi se prodírají i mladí muži v krojích se džbánem vína. „Dáte si vínečko? Přijďte příští týden na Královopolské vinobraní,“ zvou chlapci každého a pobízí návštěvníky k ochutnání vína.

Krátce před pátou hodinou odpoledne začíná publikum rozezpívávat kapela Meteor z Prahy. „A nejlepší na nich je, že jsou z Brna,“ směje se moderátorka vesele. Začíná tím série několika koncertů, při nichž se můžou lidé bavit až do jedenácti hodin večer.