Škola získala nejnovější vybavení pro praktickou výuku, na kterém si žáci oboru mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení mohou vyzkoušet své budoucí řemeslo. Prostory musela škola rekonstruovat po rozhodnutí přesunout žáky zmiňovaného oboru do této budovy. „Posláním naší školy je vychovávat spolehlivé instalatéry, což se bez dobrého vybavení neobejde. Firma Alca nám s tím velmi pomohla,“ sdělil ředitel školy Vladimír Bohdálek.

Součástí vybavení je materiál, který žáci využijí při výuce. Jedná se například o různé žlaby nebo stavebnice na stavbu koupelnových stěn. „Učebna má k dispozici náš sortiment včetně všech našich novinek. Navíc jsme společným úsilím dosáhli toho, že si žáci mohou výrobky osahat a vyzkoušet v praxi,“ vyjádřil se vedoucí oddělení marketingu společnosti Alca Petr Neumann.

Zdroj: Deník/Tomáš Kouřil

Mistr a jeho žáci si ve středu hned nové vybavení vyzkoušeli v praxi. „Uvědomujeme si, že školský učňovský systém u nás i na Slovensku trpí nedostatkem peněz, což vede k tomu, že školám chybí moderní prostředky pro výuku. Proto jsme si dali za cíl vybavit postupně všechny střední školy a učiliště s oborem Instalatér vzorovými učebnami,“ prohlásil za firmu Alca Stanislav Pluháček.

Po letech v Brně opět ožívá myšlenka fotbalového stadionu na výstavišti. Takto vypadal návrh před deseti lety.
Brno rozhodlo o novém fotbalovém stadionu. Místo za Lužánkami bude na výstavišti

Firma spolupracuje s deseti školami napříč Českou republikou i Slovenskem a své produkty vyváží do více než sedmdesáti zemí světa. Poskytuje výrobky jako WC moduly nebo například sprchové žlaby.