„Otevřeno bude o prázdninách každý den až do neděle 28. srpna od 10.00 do 16.30 s výjimkou pondělí a týdne od 8. do 14. srpna, kdy se koná festival Hrady CZ. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost si tuto památku prohlédnout na vlastní oči včetně kopie obrazu Madony z Veveří, která je umístěna na bočním oltáři,“ upřesnil Vít Obůrka z Římskokatolické farnosti Veverská Bítýška.

Sakrální stavba, kterou tvoří románský tribunový kostelík s gotickou přístavbou, má bohatou historii. „Byl v ní pohřben švédský král Gustav IV. Adolf. V minulosti jsme zde uvítali nynějšího brněnského diecézního biskupa Pavla Konzbula, který zde sloužil poutní mši,“ vyjmenoval Obůrka.

Výběrovou kávu v duchu proslulého brněnského architekta Ernsta Wiesnera si lidé nově vychutnají v pisárecké vile Stiassni. Otevřeli tam kavárnu pojmenovanou Café Ernst.
Znovuzrození kavárny v brněnské vile Stiassni: podívejte, jak vypadá Café Ernst

Kaple dodnes slouží k duchovním aktivitám a je vyhledávaným místem pro pořádání svatebních obřadů. V neděli 14. srpna bude v Kapli Matky Boží sloužena poutní mše svatá. Začátek je ve tři čtvrtě na deset dopoledne.