Návštěvníci si tam vyzkouší například střelbu na biatlonové terče a dalších dvacet sportů. „Před covidem jsem Olympijský festival bral hlavně jako místo pro společné fandění, které dává možnost ukázat se i menším sportům a dostat se tak k lidem. Nyní je to úplně jinak. I velké sporty mají problém s náborem a udržení dětí," řekl Verner.

Na letním Olympijském festivalu byl proto nadšený hlavně z toho, jakou formou tam byly sporty prezentovány.„ Děti a dospělí se tam bavili sportem, a to je to hlavní," podotkl.

Zdroj: Youtube

Bývalého účastníka olympijských her hodně baví rychlobruslení, proto ocenil, že na Olympijském festivalu budou k zapůjčení profi brusle. „Při natáčení spotu jsem je měl chvíli na noze. Potřeboval bych určitě pár rad. Vzpomínám si, že před lety jsem s Martinou Sáblíkovou a jejím trenérem Petrem Novákem dělal na zimáku takové srovnávací testy, které dopadly překvapivě dobře. Tehdy mi Petr Novák dokonce řekl, že mám cit pro odraz i skluz a dalo by se se mnou pracovat,“ zmínil Verner.

Očkovací centrum v Olympii, které provozuje Fakultní nemocnice u sv. Anny.
Očkování v číslech: posilující dávku má patnáct procent Jihomoravanů

Naopak vůbec se mu nedařilo v biatlonu. „Biatlon jsem si zkoušel jednou v Novém Městě a po uběhnutí sedmi set metrů jsem netrefil ani jeden terč,“ přiznal patron festivalu.

Verner připraví i speciální exhibici společně s Akademií Tomáše Vernera a brněnským oddílem krasobruslení. „Diváci uvidí nejen krásu našeho sportu, ale i progres, který může dítě dosáhnout, když trénuje. Uvidí tedy jízdu třeba sedmiletého, desetiletého a třináctiletého závodníka či závodnice. Mít cíl, někam směřovat a posouvat se, to je důležité nejen ve sportu, ale i v životě,“ je přesvědčený krasobruslař.