S myšlenkou jako první přišel před dvěma lety student a tehdejší kandidát na krále Majálesu Tomáš Růžička. „Fungovalo to jako neformální studentská platforma. My jsme myšlenku upravili a použili ji jako královský projekt na letošním Majálesu,“ vysvětlila Bojanovská.

Student Hub podle ní tkví ve třech složkách. „První je vzdělávací, pořádáme různé přednášky a workshopy. Největší úspěch měla přednáška zakladatelů Baru, který neexistuje. Přišlo na 150 lidí,“ uvedla. Do konce roku chtějí tvůrci projektu pořádat jednu přednášku týdně.V budoucnu chtějí také rozjet i druhou složku, a to poskytnout zázemí studentům pracujícím na společných projektech. „Chceme nabízet vlastní prostory, které by fungovaly čtyřiadvacet hodin denně a kde by se vysokoškoláci mohli scházet. Každá z univerzit je zaměřená na jinou sféru, zázemí dokáže tyto lidi spojit, aby mohli pracovat na nápadech s větším dopadem,“ upřesnila studentka.

O novém zázemí nyní studenti jednají s Tržnicí Brno. „Ve čtvrtém patře hledají dlouhodobého nájemníka, takže bychom toho rádi využili,“ doplňuje studentka.Poslední složkou Student Hubu bude propojení vysokoškoláků s brněnskými zaměstnavateli. Mohou jim tak nabízet různé stáže nebo si hledat budoucí zaměstnance.

Kromě práce na Student Hubu dvaadvacetiletá Bojanovská pracuje i na řadě dalších projektů. „Jsem prezidentkou spolku na Masarykově univerzitě Munie. Od příštího roku plánuji další projekt, který se bude týkat první pomoci. Týdně těmito aktivitami strávím okolo třiceti hodin,“ uzavírá.