„V distanční výuce se estetické předměty upozadily. Pro děti je krize náročná. Právě výtvarná činnost jim pomáhá v seberozvoji a sebevyjádření. Například v kroužku Vybarvi se děti kreslí zvíře, které vyjadřuje, jak se zrovna cítí,“ uvedla zakladatelka projektu Luňáková. Kurzy vznikají ve spolupráci s brněnským ateliérem ArteSvět Žanety Zieglerové.

Nabídku online kurzů oceňuje Markéta Procházková z Brna. „Většina dětí se doma jen nudí a rodičům už dochází nápady jak je zaměstnat. Takhle mají alespoň trochu možnost nahradit si výtvarné kroužky, do kterých by normálně chodily,“ myslí si.

Výcvik hasičů HZS JMK na ledové stěně ve Víru na Vysočině.
OBRAZEM: Brněnští záchranáři cvičili na ledové stěně ve Víru na Vysočině

Mezi lektory Tvořstoru jsou i další studenti brněnské pedagogické fakulty. „Každý z nich prošel školením v online systémech, zážitkové terapii, přípravě na krizové situace a pozitivní psychologii. Během školení lektoři společně vedli ukázkovou online lekci, která slavila u dětí velký úspěch,“ řekla Luňáková.

Kromě samotných lekcí se každý návštěvník kurzu může těšit na krabici s pomůckami. Ta mu přijde domů poštou. „Pro každý kroužek je trochu jiná. Děti v ní najdou měsíční omalovánky, originální nálepky, základní výtvarné pomůcky, a především naši kroužkovou figurku,“ doplnila.