„V distanční výuce se estetické předměty upozadily. Pro děti je krize náročná. Právě výtvarná činnost jim pomáhá v seberozvoji a sebevyjádření. Například v kroužku Vybarvi se děti kreslí zvíře, které vyjadřuje, jak se zrovna cítí,“ uvedla zakladatelka projektu Luňáková. Kurzy vznikají ve spolupráci s brněnským ateliérem ArteSvět Žanety Zieglerové.

Nabídku online kurzů oceňuje Markéta Procházková z Brna. „Většina dětí se doma jen nudí a rodičům už dochází nápady jak je zaměstnat. Takhle mají alespoň trochu možnost nahradit si výtvarné kroužky, do kterých by normálně chodily,“ myslí si.

Mezi lektory Tvořstoru jsou i další studenti brněnské pedagogické fakulty. „Každý z nich prošel školením v online systémech, zážitkové terapii, přípravě na krizové situace a pozitivní psychologii. Během školení lektoři společně vedli ukázkovou online lekci, která slavila u dětí velký úspěch,“ řekla Luňáková.

Kromě samotných lekcí se každý návštěvník kurzu může těšit na krabici s pomůckami. Ta mu přijde domů poštou. „Pro každý kroužek je trochu jiná. Děti v ní najdou měsíční omalovánky, originální nálepky, základní výtvarné pomůcky, a především naši kroužkovou figurku,“ doplnila.