„Soutěž je velmi přínosná v tom, že si studenti mohou vyzkoušet získané znalosti, a také svůj selský rozum,“ sdělil ředitel školy Jan Hobža.


Čtyřčlenné skupiny studentů ze třetích a čtvrtých ročníků na začátku dostanou dva balíčky špejlí, provázek, lepidlo, lepicí pásku a režnou nit. Jejich úkolem je postavit více jak půlmetrový most, který vydrží, co největší zatížení. Zároveň se posuzuje váha výrobku a jeho vzhled. „Soutěž je velmi kreativní a navíc můžeme vyzkoušet své znalosti v praxi. I když se jedná o malý model, tak vidíme, jak stavba funguje a kde přesně je zatížení mostu, které se nejvíc odvíjí na celé konstrukci,“ popsala studentka Tereza Žiaková.
Další výhodu soutěže vidí ředitel Hobža v tom, že si žáci vyzkouší spolupráci v týmu. „Studenti se naučí vzájemně spolupracovat, domluvit a nepohádat se, jaký typ konstrukce zvolí. Dále se také učí, jak si rozdělit úkoly,“ dodal Hobža.

Letos v kategorii třetích ročníků vyhrál most, který měl nosnost osm kilogramů, hmotnost 177 gramů a poměr nosnosti a hmotnosti, který je rozhodující byl pětačtyřicet. Vítězný tým v kategorii čtvrtých ročníků bude známý ve středu. Minulý ročník ve čtvrtém ročníku vyhrál most s nosností dvaadvacet kilogramů, hmotností 128 gramů a poměrem 172.