V Technologickém parku sídlí osmatřicet společností. „Zaměstnávají více než sedm tisíc pracovníků a naprostá většina z nich má mezinárodní přesah,“ řekla Jitka Sládková, ředitelka strategického rozvoje a marketingu z Technologického parku Brno.

Řada z nich je z Vysokého učení technického, které má v okolí hned několik fakult. Důvodem je fakt, že pokud student naváže kontakt s některou firem už v době svého studia, je velká pravděpodobnost, že společnost absolventovi nabídne po dokončení studia hlavní pracovní poměr.

Podobu studentského města Brna začalo získávat na přelomu tisíciletí. Strojírenství – dřívější dominanta města se dostávalo do útlumu, což mělo za následek i postupný ústup ze slávy brněnských veletrhů. Brno se proto rozhodlo vsadit na akademickou sféru a s tím spojenou vědu a výzkum. „Univerzity a zejména jejich studenti dali Brnu zcela novou tvář. Jejich počet každým rokem rostl a v letech 2011 až 2013 zde studovalo přes osmdesát tisíc vysokoškoláků. V tomto akademickém roce u nás studuje šedesát pět tisíc studentů vysokých škol, což je zhruba šestnáct procent obyvatel města,“ přiblížil mluvčí města Brna Filip Poňuchálek.