Studenti nyní pracují na třech variantách koncepce restaurování, z kterých bude vybraný nejvhodnější návrh na záchranu tohoto renezančního díla. První varianta předpokládá statické zajištění a minimalistický zásah. Druhá zahrnuje doplnění některých chybějících ornamentálních řezeb. Poslední varianta se zaměřuje na maximální přiblížení původnímu vzhledu, včetně obnovy původní zářivé barevnosti. Začali v pondělí, skončí 30. května.

Minibus Isuzu Novo Citi Life testuje v těchto dnech brněnský dopravní podnik.
V Brně testují nový minibus. Je klimatizovaný a uveze 60 lidí, podívejte se

V rocev 2019 se zaměřili na diagnostiku stavu a způsob výroby chórových lavic. Soustředili se na historické zařazení, které potvrdilo datování krátce po roce 1600. Dále určili materiály a technologické způsoby výroby jednotlivých částí. Lavice byly vyrobeny převážně z třešňového dřeva a historicky souvisí s výrobou obdobných chórových lavic pro kostel Nejsvětější trojice v Králově Poli.

Pro brněnskou Vyšší odbornou školu restaurátorskou a mnichovský Goering Institut je to už druhá spolupráce. Navazuje na úspěšné zrestaurování zlaceného barokního mobiliáře ve stejném kostele.