Dílo bude vnitřně nasvícené a ústí studny vyrobí umělecký kovář Pavel Tasovský. „Bude připomínat povodí tří řek Svratky, Svitavy a Ponávky, které se územím prolínají. Dějiny místa i samotného vodního zdroje pak lidem přiblíží informační tabule,“ sdělila Zdeňka Obalilová z tiskového oddělení magistrátu Brna.

Kruhovou studnu s průměrem tři metry a hloubkou přes sedm metrů pojmou jako umělecké dílo, které má připomínat jednu z největších povodní v Brně a průmyslový rozvoj Komárova. „Část studny nad zemí se zvedne do výšky stoleté vody z roku 1845,“ doplnila Obalilová.

Studnu využívaly v devatenáctém století průmyslové továrny. Sloužila jako vodní zdroj pro všechny objekty. Komárov tehdy patřil mezi rychle se rozvíjející průmyslové oblasti Brna.

Po dvou letech stavebních prací budou Plotní ulicí zřejmě jezdit tramvaje už od července. Na tramvaje už se těší například Lucie Kupská, která je obvykle pravidelně využívá pro cestu do práce. „Teď musím jezdit autem, a to je kvůli dopravě složitější a hlavně delší,“ řekla.

KAROLÍNA STÁRKOVÁ