Ta má přilákat mladé lidi ke studiu odborných zdravotnických škol a k práci ve zdravotnictví. „Nelékařský personál hraje ve zdravotnictví naprosto klíčovou roli. Chceme proto do nelékařských oborů dostat nové lidi a zároveň těmto profesím vrátit ztracenou prestiž, kterou si jednoznačně zaslouží,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ve fontáně před Janáčkovým divadlem platí od začátku července zákaz koupání.
Měsíc zákazu koupání ve fontáně: lidé dál dovádí ve vodě, dosud bez žádné pokuty

Kampaň se s heslem Moje výzva, moje poslání zaměřuje na zviditelnění profese všeobecné sestry, záchranáře a farmaceutického asistenta. Na mladé cílí mimo jiné prostřednictvím motivačních videí s osobnostmi českého zdravotnictví, které popisují důležitost a nepostradatelnost jednotlivých oborů.

Zdroj: Youtube

Projekt podporují také v brněnské fakultní nemocnici. „Je to problém všech nemocnic. Stejně jako jinde po republice, i nám chybějí zdravotní sestry. Snažíme se proto také spolupracovat se zdravotními školami,“ sdělil mluvčí nemocnice Pavel Žára.

Konečně můžeme šlápnout na cestu, kudy nejspíš prošel i český král Vratislav při obléhání města. Těmito slovy reagoval historik Muzea města Brna Petr Vachůt na cestu z doby kolem roku 1100, kterou objevili archeologové u Nemocnice Milosrdných bratří.
Při obléhání Brna tudy kráčel král Vratislav. Středověká cesta vedla k řece