Milovníci fantasy dorazili ve velkém v různých kostýmech svých oblíbených hrdinů. K vidění tak byl například v mnoha provedeních Spiderman, Batman, silák Hulk a nechyběl ani ikonický lovec z jiné galaxie, Predátor.

Pro příchozí připravili organizátoři festivalu Comic-Con Junior besedy o komiksech ze světa Marvel, DC a dalších nebo o videohrách. Ty si mohli návštěvníci vyzkoušet přímo na místě společně s virtuální realitou. V obležení byly v sobotu i deskové hry s hlavolamy. Podobně jako desítky stánků s nepřebernou nabídkou pro fanoušky - knihami, komiksy, plakáty a plyšáky.

Návštěvníci se seznámili také se speciální expozicí Hvězdárny a planetária Brno.

Monopost stáje AlphaTauri je do 24. října k vidění na čerpací stanici Orlen Devět křížů u dálnice D1.
VIDEO: Na benzince nedaleko Brna stojí vůz Formule 1. Víme, kde ho najdete

Jednou z hvězd brněnského festivalu byl seriálový představitel Supermana, americký herec Dean Cain. Toho doplnili další herci z legendárního seriálu Hvězdná brána. Pořadatelé nezapomněli ani na české filmy s pohádkami a jejich oblíbené hlavní představitele. Například Naďu Konvalinkovou, Ivanu Andrlovou nebo Jana Čenského.

Na výstavišti si příchozí mohli vyfotografovat například auto a kostýmy z legendárního československého sci-fi seriálu Návštěvníci plus řadu dalších rekvizit. Festival pokračuje ještě v neděli a je přístupný do šesti hodin večer.

Mohlo by vás zajímat: Nafouknuté obří modely planet v Brně

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov