Po zatopeném bagru u stavby protipovodňových opatření v ulici Poříčí se tak jedná o další brněnskou kuriozitu. Tentokrát však stroj stojí nad budoucím parkovacím domem nedaleko právnické a stavební fakulty. „Podle mě je to zajímavé, teď to místo nevypadá tak zanedbané,“ podotkla třeba Daniela Vránová.

Již letos na podzim nabídne stavba stovky parkovacích míst. „Vyřeší se tak nedostatek parkovacích míst v okolí, zvláště pro řidiče přijíždějící od Svitav po Hradecké,“ vysvětlila před časem mluvčí brněnského magistrátu Radka Loukotová.

Ještě v loňském roce našli Brňané v místě rozsáhlé asfaltové parkoviště, nyní v místě rostou první patra budoucího parkovacího domu.

Nový areál lidé začnou využívat zhruba v polovině letošního roku. Projekt nabídne stání pro více než čtyři stovky aut, dalších zhruba dvě stě pojme venkovní parkovací plocha. Ta bude fungovat jako zóna B rezidentního parkování. Dohromady tak představitelé města počítají s více než šesti stovkami parkovacích stání včetně míst pro elektromobily.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Silvestr na náměstí Svobody v Brně. Takhle se tam slavil nový rok

Oslavy příchodu roku 2024 na náměstí Svobody v Brně. | Video: Deník/Sabir Agalarov